Zaczerwienienie, swędzenie i podrażnienie odbytu

napisał/a: alex1024alex 2014-03-22 15:26
Witam.

Od 2-3 miesięcy mam następujący problem:
-zaczerwienienie/zaróżowienie części (1/3 - 1/4) odbytu (wyróżnia się to mocno na ciemnej skórze odbytu)
-zaczerwienienie jest nieco spuchnięte, miękkie, w środku mogę dojrzeć barwę ciemnoróżową, czerwoną (wyróżnia się tym na tle reszty)
-sporadyczne (raz-dwa na dobę) swędzenie i jeszcze rzadsze pieczenie, szczypanie
-na problem zwróciłem uwagę około 2-3 miesięcy temu, jak odbyt zaczął mnie szczypać podczas kąpieli,
-lekarz stwierdził, że tam nic nie ma (pani dermatolog), ale nawet dobrze nie spojrzała

Smarowałem Lamisilatem - bez skutku, teraz Rectostop ultra, nie widać efektów.

Jakieś pomysły, co to może być? Czytałem wiele opisów chorób odbytu, jakoś nie mogę dopasować (za wyjątkiem wczesnego stadium raka), i do jakiego lekarza się udać. Dziękuję.
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-22 16:58
Być może to hemoroidy.Udaj się do proktologa. Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2014-03-22 17:46
Jeśli nie masz /bo nic na ten temat nie piszesz/ problemów z wypróźnieniem to należałoby ustalić czy to nie grzybica oraz wykluczyć pasożyty. Poza tym w tym przypadku Lamisilat to kiepski pomysł.
napisał/a: alex1024alex 2014-03-22 23:53
Do problemów gastrycznych mógłbym dołożyć zbyt częsta biegunkę i gazy, chociaż to, może być spowodowane (przynajmniej częściowo) dietą i stresujacym trybem życia...

Czyli bez proktologa się nie obejdzie...
napisał/a: piotrosiama 2014-03-23 01:15
Zacznij od wykluczenia obecności pasożytów /badanie kału/, zmień coś w swojej diecie i kup czopki na hemoroidy - jeśli po kilku dniach nie odczujesz poprawy to wizyta u specjalisty.
napisał/a: cindy25 2014-03-26 20:19
przy biegunkach pij dużo wody, żeby sie nie odwodnić, możesz też spróbować orsalitu, uzupełnisz składniki mineralne, na jelita dobrze robią też probiotyki, ale i tak powinieneś udać się do specjalisty, żeby się dłużej nie męczyć