ZACZERWIENIENIE po sprężonym powietrzu

napisał/a: daned 2011-02-22 18:49
Witam
Proszę o jakąś radę, zanim dostanę się do lekarza...
"mądry " kolega córki psikał jej na nogę w jedno miejsce sprężonym powietrzem, pokazala mi po 4 dniach, wygląda to malo ciekawie, jest zaczerwienienie , wokół zaognione, srednica zaognienia ok 4 cm. Boję się żeby jakiej martwicy póżniej nie było. nie mam pojęcia co na to połozyć bo ją bardzo boli, kurcze a ci nasi lekarze to z ery kamienia łupanego, wiecznie lekceważą bądź mylne diagnozy dają (pesymistyczne podejscie mam ale niestety z doswiadczenia). z góry dziekuję.
napisał/a: dafff 2011-02-22 19:37
A czy to przypadkiem nie jest krwiak ? Taki jak po zbiciu ?
napisał/a: daned 2011-02-22 20:25
zdjecie nie oddaje wygladu , to jest ciemno czerwone i gorące.

krwiaka raczej bym poznala..
napisał/a: dafff 2011-02-22 21:32
Mi to jakoś wygląda na taki pożądny krwiak. Może udaj się do rodzinnego i zapoznaj go w jakich okolicznościach to powstało.
napisał/a: daned 2011-02-22 22:00
to nie jest krwiak.. daje zdjecie bardziej zblizone..
napisał/a: daned 2011-02-22 22:04
w tym miejscu psikal jej sprezonym powietrzem (uzywanym do klawiatury- ktore w trakcie uzywania ma bardzo niską temperaturę).

sprawdzal jak dlugo wytrzyma wytrzyma ..... i to sie nazywa gluupotą nastolatkow...
napisał/a: dafff 2011-02-23 06:11
w takim razie to odmrożenie . Powinny pomóc kąpiele w ciepłej oliwce i maści witaminowe AE. Plus oczywiście zasięgnięcie konsultacji lekarza rodzinnego z dokładnym opisaniem sytuacji.
napisał/a: daned 2011-02-23 17:25
Dzieki za odpowiedz.

Juz bylyśmy u lekarza, werdykt - odmrożenie; maść antybiotykowa i tabletki na ewentualny odczyn alergiczny. Jesli zacznie blednąć to dobrze , jesli nie i dojdą pęcherze to juz "troszkę" gorzej :/ za 4-5 dni kontrol.
napisał/a: dafff 2011-02-23 17:26
Możliwe, że to tylko groźnie wygląda. Trzymam kciuki za szybkie dojście do normalności ;) Pozdrawiam