Zaczerwienienie i swędzenie oka po wstaniu rano

napisał/a: tok 2014-10-26 15:52
Niedawno pojawił się u mnie problem. Otóż rano, po przebudzeniu nie ma nic niepokojącego. Natomiast po wstaniu bardzo szybko zaczyna mnie swędzieć jedno oko i jest przy tym czerwone. Zawsze to samo oko. Problem mija po ok. godzinie. Nie wiążę tego ze światłem, ponieważ na początku i tak jestem w pokoju, gdzie mam oświetlenie nocne - ramka w wieży. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
napisał/a: Katarzyna35 2014-10-29 10:09
Hm, dość dziwne - a od ilu dni Ci się to powtarza, byłeś z tym u okulisty czy jeszcze nie?
Może to być jakieś podrażnienie od czegoś, albo wg mnie przysypiasz cały czas na jednym policzku i może odgniatasz sobie to właśnie oko jakoś, uciskasz, i stąd czerwone? Ale swędzenie? pojęcia nie mam.
Wiesz jak to Ci się będzie powtarzać, to idź z tym do lekarza - albo klinika okulistyczna (w sopockim blikpolu np robią specjalistyczne badania), albo normalnie okulista, może to jest coś, co ogólnie jest znane, i wystarczy rzut oka lekarza, żeby Ci powiedział jak to ugryźć i jak leczyć.
Wzrok tylko jeden...
napisał/a: tok 2014-10-29 22:01
Coś ok. tygodnia. Ciekawe jest to, że swędzenie pojawia się chwilę po wstaniu. Nie w łóżku.
Raczej nie jest to problem odciśnięcia, poniewaz problemów z widzeniem nie mam. Poobserwuję jeszcze 2-3 tygodnie. Może się uspokoi.