Zaczerwienienie cewki moczowej

napisał/a: mikaels 2013-02-05 19:25
Witam mam problem od miesiaca mam zaczerwieniana cewke moczowa po wytrysku czy stosunku najpierw robilem sobie morfologie mocz ob psa i jest wszystko w najlepszym pozadku poszedlem do lekarza kazal zrobic wymaz z cewki na chlamydie i mykoplazme i od razu po zrobieniu badania przyjmowalem antybiotyk przez siedem dni doxycyclinum tzf 100mg po siedmiu dniach skonczylem antybiotyk i dostalem wyniki byly ujemne zrobilem tez na kile i tez ujemne po antybiotyku nic sie nie zmienilo nawet bylo gorzej poniewaz zaczelo mnie bolec w pachwinach promieniowalo do krocza zreszta nadal tak mam i czasami mnie jadra pobolewaja po naglym topnieciu czy przejechaniu przez duza dziure samochodem zreszta jestem w calym kroczu obolaly dzis bylem u urologa pani starsza zbadala mnie powiedziala ze nic tam nie widzi zbadala prostate tez wszystko ok dala mi czopki do zrobienia tam byla pyralginum i jeszczekilka skladnikow nie mam dzis tej karteczki jutro ja dostane z czopkami teraz sie troche przespalem z poduszka grzejaca w nogach i troszke mi przeszlo ale na chwilke nie wiem co mam robic a i soerma jest biala tylko taka gesta glutowata i jest jej malo prosze o pomoc w piatek pojade na badanie nasienia bo juz niewiem co mam robic jestem spanikowany i mam juz dosc ach powiem jeszcze ze mam stala partnerke i tez byla u ginekologa robila cytologie i wyszla dobrze mowila ze dwujke
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-05 19:28
Witam.
W takim przypadku badanie nasienia wskazane jak najbardziej tzn. posiew nasienia. Czy było usg jamy brzusznej ?
napisał/a: mikaels 2013-02-05 19:32
Nie pani urolog mnie splawila a czekalem na wizyte miesiac i znowu musze wszystko prywatnie robic :( mam pytanie czy przychodzi panu na mysl jakas diagnoza bo juz swiruje a nasie nie moge oddac dopiero za dwa dni bo dzis sprawdzalem czy dalej jest to samo :/
napisał/a: mikaels 2013-02-05 19:33
Nie pani urolog mnie splawila a czekalem na wizyte miesiac i znowu musze wszystko prywatnie robic :( mam pytanie czy przychodzi panu na mysl jakas diagnoza bo juz swiruje a nasie nie moge oddac dopiero za dwa dni bo dzis sprawdzalem czy dalej jest to samo :/
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-05 19:36
USG by mogło być pomocne bo to może być proces chorobowy w jamie brzusznej. Na tę chwilę bez diagnostyki nie można nic konkretnego stwierdzić.
Sugerowałbym wykonać USG jamy brzusznej, posiew nasienia, posiew moczu i badanie ogólne, morfologię, kreatyninę, jonogram i mocznik.
Oczywiście tyle badań to prywatnie duży koszt, więc wszystkie badania oprócz posiewu nasienia może zlecić lekarz rodzinny.
napisał/a: mikaels 2013-02-09 22:17
Witam ponownie zrobilem badania: posiew moczy, posiew nasienia i wymaz z cewki wyszly ujemne. Odczuwam bol w pachwinie promieniuje do nogi i co jakis czas tak jakby kulo czy pobolewaly mnie jadra z podspodu a cewka robi sie czerwona po wytrysku i tez pobolewa przez kilka godzin poczym wraca do normy niewiem co mam zrobic w poniedzialek ide do lekarza po nastepne skierowanie do urologa bo tamten niestety mnie splawil mowiac ze nic aie nie dzieje gruczoly chlonne wydaje mi sie ze sa ok wielkosc kolo centymetra ale wydaje mi sie ze to one mnie pobolewaja w tych pachwinach prosze o jakas porade dziekuje i pozdrawiam mam 27 lat jestem dosc mlody i niebardzo mam pojecie co dalej
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 22:32
więc usg jamy brzusznej by jeszcze było pomocne tzn. głównie chodzi o nerki.
napisał/a: ~Anonymous 2013-02-09 22:34
Wtrace sie ;)))) a moze warto byloby wykonac jeszcze badania na obecnosc bakterii atypowych chodzi mi zwlaszcza o chlamydie trachomatis.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 22:38
kirke napisal(a):Wtrace sie ;)))) a moze warto byloby wykonac jeszcze badania na obecnosc bakterii atypowych chodzi mi zwlaszcza o chlamydie trachomatis.


masz na myśli IgM i IgG we krwi ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-02-09 22:54
Nie bo tutaj testy serologiczne nie sa zbyt dokladne!! chodzi mi o posiew w jej kierunku , sa one hodowane na specjalnych pozywkach.
Co o tym myslisz ?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 23:02
kirke napisal(a):Nie bo tutaj testy serologiczne nie sa zbyt dokladne!! chodzi mi o posiew w jej kierunku , sa one hodowane na specjalnych pozywkach.
Co o tym myslisz ?


badanie jest wykonywane chyba w niewielu ośrodkach w kraju, wiec moze byc problem z wykonaniem tego, a jesli juz to nie wiem jak jest z refundacja lub ew. ceną badania.
Ja bym postawił na IgM i IgG jak coś bo np. pobranie na pozywke transportową daje fałszywy wynik bo obumierają w trakcie transportu itd. no ciężko coś tu powiedzieć ...
napisał/a: ~Anonymous 2013-02-09 23:06
No zgadzam sie z Toba;)No mozna ewentualnie wykonac badanie krwi na obecnosc przeciwcial w jej kierunku w tych klasach i zobaczymy czy w ogole "cos" wyjdzie.
A skad jestesmikaels? moze uda mi sie podac Ci namiary na jakies labolatorium wykonujace takie posiewy w jej kierunku