zaćma,zwyrodnienie barwnikowe

napisał/a: wiewióraKat 2015-04-02 12:49
Rozpoznanie;
Zaćma podtorebkowa tylna oka prawego,zwyrodnienie barwnikowe siatkówki obu oczu,krótkowzroczność obu oczu,niedowidzenie obu oczu.
Moje pytanie czy można coś zrobić aby taka osoba nie straciła wzroku ?
napisał/a: endeavor 2016-04-10 01:38
W przypadku zwyrodnienia barwnikowego masz taki temat na forum z dość dużą liczbą postów. Co do tego czy dana osoba będzie widzieć to nikt Ci nie powie, tym bardziej że nie podałeś nic o danej osobie - wieku, kiedy wykryto, jak postępuje itd, typ dziedziczenia, może dodatkowo wada słuchu związana z zespołem Ushera.
W przypadku zaćmy o której piszesz to dość częste powikłanie przy tej chorobie - można operować jeśli nie ma przeciwwskazań i podejmie się tego Profesor prowadzący, przy okazji skoryguje minusy. Oczywiście jednym ta operacja znacząco poprawia ostrość widzenia, a innym w stopniu minimalnym, wszystko zależy od stanu siatkówki.
napisał/a: ja_poziomka 2016-05-29 15:13
Operacja! i to koniecznie szybko. Wiesz, że w Polsce się nie doczekasz? Moja mama miała podobną diagnozę, lekarz kazał jej zrobić operację jak najszybciej. Załawiłam w klinice Lexum(Ostrawa) w Czechach i w ramach leczenia w UE zostały mi zwrócone koszty leczenia. Spróbuj tak jak ja.
napisał/a: zacma11 2016-06-06 10:29
Coś czuję, że bez operacji to się nie obejdzie. Byłeś/aś u specjalisty? Jeśli nie to koniecznie zrób to szybko. Moja ciotka miała podejrzenia zaćmy. Udała się do http://www.operacjezacmy.pl/ i faktycznie, miała. Operacja przeszła bez komplikacji i teraz ma świetny wzrok.
napisał/a: Miszamisza 2016-06-24 08:32
no wlasnie trochcę to absurdalne ze w PL trzeba czekać tak długo na zabieg ale z drugiej strony dobrze ze są takie rozwiązania jak Lexum w Ostrawie które umożliwia operację szybko i w komfortowych warunkach. A dodatkowo można postarać sie o zwrot z NFZ - a to chyba dodatkowa korzyść :)
napisał/a: asienkak1 2016-06-30 09:57
Miszmasza po prostu takie jest prawo. W ramach UE możesz się leczyć i NFZ ma obowiązek zwrócić koszty leczenia. Moja mama np. będzie miała w Optegrze w Berlinie operacje. Za wyjazd i cała organizacje płacimy 499 zł ,a za oeracje zwróci NFZ - nawet papirologią nie musimy sie przejmować, bo wszystko załatwią. Możnqa zajrzec na zacma.caz jak ktos zainteresowany
napisał/a: dzolantaon 2016-07-04 09:50
moja mama będzie miała w Lexum, w Ostrwawie robione- wyjazd z Polski, z Krakowa, potem ma tez cała niezbędna opiekę medyczną , i wizytę kontrolną już po zabiegu.
napisał/a: Miszamisza 2016-07-08 23:35
asienkak napisal(a):Miszmasza po prostu takie jest prawo. W ramach UE możesz się leczyć i NFZ ma obowiązek zwrócić koszty leczenia. Moja mama np. będzie miała w Optegrze w Berlinie operacje. Za wyjazd i cała organizacje płacimy 499 zł ,a za oeracje zwróci NFZ - nawet papirologią nie musimy sie przejmować, bo wszystko załatwią. Możnqa zajrzec na zacma.caz jak ktos zainteresowany

no to faktycznie niewiele sie płaci za takie operacje. a do berlina czy ostrawy szybko się jedzie. nawet czasem szybciej niż z pomorza do krakowa. ale bardzo dobrze ze jest taka opcja, na prawdę jest to rozwiązanie które może pomóc wielu osobom!
napisał/a: dixit123 2016-07-15 09:28
Dokładnie tak. Zgadzam się z tym w 100% . Nie ma się sensu leczyć w polskim NFZ, bo to droga donikąd. Trzeba długo czekać w kolejkach. Poza tym coraz więcej placówek medycznych oferuje tego typu usługi. Moja babcia np. korzystała z tej oferty ze Skoczowa: http://alfavision-zacma.pl Była bardzo zadowolona, bo wszystko poszło bardzo sprawnie. Zorganizowano jej busik do kliniki w Czechach, personel mówił po czeski i naprawdę zrbilo to na mojej babci dobre wrażenie... nie mówiąc juz o tym, że za niecale 500 zł pozbyla się zaćmy;)
napisał/a: tatiana88 2016-07-21 08:43
jedynie moja droga co Ci zostaje to zabieg chirurgiczny na te oczy , nic więcej .Na zabieg z nfz oczywiście z,e nie ma sensu się leczyc bo czeka się od roku do nawet 3 lat . Więc generalnie do tego czasu to można sobie juz dawno oślepnąć i ogólnie masakra , źle . jedynie co zostaje to po prostu udać się i prywatnie to zrobić ,a konkretnie w ramach dyrektywy transgranicznej. I tak potem nfz musi zwrócić nam koszta operacji . My jedynie płacimy tak : za transport do Czech i z powrotem( z krakowa do kliniki lexum - mega dobra klinika okulistyczna) opieka medyczna na miejscu w języku polskim ,miejsce dla osoby towarzyszącej bliskiej osoby , czyli np dla Ciebie jakbys jechała z chorą osobą. Oraz koszty związane z załatwianiem formalności przez zewnętrzną firmę. To obejmuje ta kwota 499 zł . A nfz zwraca jak juz wspomniałam koszty za operacje . Aa i zanim np babcia czy dziadek miałby taki zabieg najpierw udaje się do kliniki okulistycznej w krakowie i tam przechodzi się kwalifikacje do zabiegu jeżeli jest pozytywna to bodajze macie czas oczekiwania od 2-3 tygodni do wyjazdu do Czech do Lexum.
napisał/a: Pilka 2016-07-26 16:18
no właśnie czytałam sporo o tych wyjazdach do Ostrawy na zacma.cz i na prawdę ale nie wiedziałam że takie wyjazdy są organizowane. a jak już to, że z własnej kieszeni. A tutaj wszystko prócz kosztów wyjazdów są zwracane.
napisał/a: ja_poziomka 2016-07-27 21:33
Pilka napisal(a):no właśnie czytałam sporo o tych wyjazdach do Ostrawy na zacma.cz i na prawdę ale nie wiedziałam że takie wyjazdy są organizowane. a jak już to, że z własnej kieszeni. A tutaj wszystko prócz kosztów wyjazdów są zwracane.


No tak, transport jest płatny z własnej kieszeni, ale to niecałe 500zł a przynajmniej nie czekasz na pogorszenie, bo wyjazdy są regularnie. Masz opiekę itp. Moja mama była zadowolona.