Zaćma z komputera

napisał/a: eTed 2011-07-19 18:41
Czy jest ktoś na forum co dostał zaćmę z komputera po długotrwałej 12h pracy przed monitorem, jeśli tak proszę składać wnioski o podejrzenie u was choroby zawodowej zaćma nr 25. Im więcej takich wniosków złożymy to będą musieli wpisać zaćmę z komputera do chorób zawodowych. Wiadomo że informatycy pracują oczami i oczy się psują ( zaćma, suche oko, z suchego oka trądzik różowaty
itd itp ), łopatą jak pracujemy też się popsuje. Dlaczego hutnikom uznają zaćmę jako chorobę zawodową a informatykom nie. Wszystkie przyczyny podane w Atlasie zaćmy z roku 2008 mnie nie dotyczą a mnie się mimo to zaćma zrobiła to dlaczego kłamią i do Atlasu, nie wpiszą, że może się zrobić z komputera, kuchenki mikrofalowej... oni tylko piszą o suchym oku. hola hola panowie albo chcecie robić interesy na operacjach metodą fakoemulsyfikacji albo mówicie prawdę i zapobiegacie przyczynie jak was na studiach uczyli. Moja propozycja jest taka 4 godziny dziennie ściśle przestrzegane z przerwami przed komputerem w pracy i 2 godziny zostawiamy na oglądnięcie filmu lub meczu w TVP i zaćmy nie będzie tzn będzie ale w wieku 80 lat. Może na forum wypowie się prof Szaflik czy nie mam racji. Tak, że informatycy bądźcie odważni i walczcie o chorobę zawodową ( ja też nie wiedziałem co to jest ), ale dowiedziałem się, że listonosze mają walczyć aby pogryzienie przez psa uznać za chorobę zawodowa. Stało się to wam w pracy.
napisał/a: alicja.karczmarczyk 2011-07-31 07:44
Pracuję jako informatyk w szkole - technikum informatyczne. Kilka lat byłam administratorem szkolnej sieci komputerowej (250 komputerów) oraz administratorem platformy moodle, od 4 lat jestem kierownikiem szkolenia praktycznego. W czasie 28 letniej pracy robiłam wiele kursów komputerowych on-line, w tym skrócony (4-semestry w 6 miesiącach) bardzo intensywny kurs cisco poza godzinami pracy. Jestem instruktorem cisco, dzięki czemu młodzież może realizować specjalizację cisco. Bardzo dużo pracuję przy komputerze. W pracy praktycznie 8 godzin dziennie (z przerwami), ale również po pracy. Po ukończeniu kursu cisco zauważyłam duże zmiany w prawym oku - lekarz stwierdził nieodwracalne zmiany na dnie oka i niemożliwe do korekcji pogorszenie wzroku w prawym oku. Po następnych 2 latach również bardzo oddanej i intensywnej pracy tj. w maju tego roku zaczęłam odczuwać przeszywający ból w lewym oku. Ten stan trwał ok. 2 tygodni. Oczywiście nie mogłam się dostać do okulisty w NFZ, ponieważ proponowano mi terminy 2-miesięczne. Po badaniach w przychodniach prywatnych stwierdzono całkowity zanik widoczności w lewym oku i zaćmę w początkowej fazie (mam 55 lat!). Ból w oku ustąpił i po kilku tygodniach ustąpiła całkowita utrata widoczności w lewym oku, pozostaje jednak duża wada krótkowzroczności w obu oczach. Przyczyna tej krótkotrwałej utraty wzroku nie jest mi znana (w trakcie badań). Od maja tj. od chwilowej utraty wzroku w lewym oku staram się jak najmniej pracować przy komputerze, choć w moim zawodzie nie jest możliwe zrezygnowanie z tej pracy. Im mniej pracuję przy komputerze, tym lepiej się czuję i zdecydowanie jestem przekonana, że moje problemy ze wzrokiem wynikają z pracy przy komputerze. DLACZEGO ZATEM CHORÓB WZROKU NIE MOŻNA UZNAĆ JAKO CHORÓB ZAWODOWYCH U INFORMATYKÓW - TO JAKAŚ NIEDORZECZNOŚĆ????
napisał/a: Andzrej 2011-07-31 13:00
Na zaćmę i nie tylko warto kupić karnozynę i taurynę.