Zaćma wrodzona, a wysiłek fizyczny

napisał/a: ~Anonymous 2013-10-03 17:58
Witam, mam pytanie odnośnie zwolnienia z wychowania fizycznego w szkole. Mam 18 lat, rok temu wykryto u mnie zaćmę wrodzoną, chciałam się dowiedzieć czy mogę normalnie z tą wadą funkcjonować i czy wysiłek na wf nie pogorszy mojego wzroku? Po drugie czy mogę dostać ewentualnie zwolnienie z tych zajęć, bo nie ukrywam, że w mojej szkole nie ma odpowiednich warunków. Lubię sport i jak tylko to jest możliwe chodzę na basen, codziennie jestem w ruchu. Pozdrawiam
napisał/a: maciejka1956 2013-10-19 11:45
witam ...mam brata który ma 58 lat i oczekuje na operacje usunięcia zaćmy-podobno rozwijała się od 3 lat.Na konsultacjach w szpitalu usłyszeliśmy że ma też zaćmę wrodzoną.W niczym mu to nie przeszkadzało-może dlatego że nie miał świadomości że ją ma .Pracował jako elektryk i jakoś zdrowia swego nie szanował a jak chorował to do lekarza nie chodził .Trzeba tylko kontrolować stan wzroku.Czytam że uprawiasz zdrowy styl życia ,masz dużo zajęć ruchowych-trzymaj tak dalej najważniejsze nie dać się zdominować chorobie.Traktuj to jak wadę wzroku .