zaćma obu oczu jądrowa a orzeczenie o niepełnosprawności

napisał/a: maciejka1956 2013-08-29 17:11
Witam.....pomagam mojemu 58 letniemu bratu uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności,by mógł ubiegać sie o prace w zakładzie pracy chronionej na etacie ,gdyż obecnie pracuje na zlecenia.OKulista stwierdził zaćme jędrową obu oczu nieleczoną od 3 lat ,dał skierowanie do zabiegu w maju tego roku ,konsultacje są ustalone na koniec września Zabieg na pierwsze oko będzie wykonany dopiero w 2014,roku potem wpis na termin drugiego oka-kolejny rok.....Czy na czAs tego oczekiwania może dostać orzeczenie o niepełnosprawnośći w stopniu umiarkowanym?Cczy na to schorzenie przysługuje grupa? Ma wykonac pole widzenia na komisje w orzecznictwie na 4 września.
napisał/a: maciejka1956 2013-09-04 17:44
witam .....już po komisji,otrzymał lekki stopień niepełnosprawności na dwa lata.......trzeba bedzie się odwołać. LEKKI STOPIEŃ pracodawcy nic nie daje -nie podpisze umowy o prace bo nie ma refundacji.......i tyle w temacie .
napisał/a: maciejka1956 2013-10-19 11:50
witam ....warto uzupełnić ten temat dla osób zainteresowanych tym problemem.Już po odwołaniu od decyzji .ZMIENIONO decyzje przyznając umiarkowany stopień niepełnosprawności na wzrok do końca roku 2014.Termin operacji jest na wrzesień 2014-takie są realia służby zdrowia w oczekiwaniu na zabiegi usunięcia zaćmy.
napisał/a: Nater 2019-04-05 11:59
No z tego co słyszałam to stosunkowo bardzo rzadko zdarza się, by mieć zaćmę na obu oczach. To musi być bardzo ciężki przypadek i nie ma na co czekać. Trzeba oddać się w ręce profesjonalistów. Dużo pozytywnych opinii słyszałam o Centre de la Vision w Krakowie. Specjalizują się w tego typu zabiegach, warto umówić się na konsultacje.