Zaburzony kontakt z rzeczywistością

napisał/a: grassa 2010-11-28 17:10
Witam,
Starsza kobieta (powyżej 60 lat), leczona na cukrzycę, ogólnie w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej (cukrzyca pod kontrolą, w miarę dobra dieta, dużo ruchu) miewa czasem problemy i nie bardzo wiem jakby jej można było pomóc. Otóż zdarza się, raz na kilka tygodni, że wstaje w nocy i szuka w mieszkaniu osób, których tam nie ma (np. syna i synowej, którzy tam nie mieszkają, lub nawet swojej zmarłej matki). Na drugi dzień nie pamięta tego i zachowuje się zupełnie normalnie. Jest osobą pogodną i uważa, że jest zdrowsza niż kiedykolwiek, dlatego bardzo trudno ją przekonać do wykonania jakichkolwiek badań, czy pójścia do lekarza innego, niż internista. Poradźcie proszę do jakiego specjalisty można się z tym udać i czy to są początki jakiegoś głębszego problemu, czy też może jakieś normalne dla tego wieku/ choroby zaburzenia snu/ pamięci (na codzień ma również problemy z pamięcią krótkotrwałą, ale jest tego świadoma), którymi nie trzeba się niepokoić.
Pozdrawiam Forumowiczów,
grassa
napisał/a: viki71 2010-11-28 20:47
Ja bym zbadała pod kątem Alzmajchera(nie wiem,jak dokładnie się to pisze).Moja babcia tez w nocy gadała z nieżyjąca siostrą.Potem miała przebłyski świadomości ale co wyczynia,dowiadywała się od rodziny.Nic nie pamietała.