Zaburzenia wzroku + ból głowy

napisał/a: andrewwosky 2007-07-12 00:41
Witam , chciałem zapytać czego to mogą być objawy : nagłe pojawiające się zaburzenia wzroku (tzn. obcięcie pola widzenia o 50; 60 procent -widzę jak przez kroplę wody lub przez mgłę) . Trwa to 15-20 minut , potem ustępuje i pojawia się silny ból głowy , leki przeciwbólowe nie bardzo pomagają. Po takim ,,ataku" odczuwam bóle głowy przy każdym pochyleniu ,kichnięciu czy jakimś większym wysiłku jeszcze parę dni ( nawet do tygodnia).
Jest to mało przyjemne uczucie - może ktoś wie o co chodzi ??
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
napisał/a: Drema 2008-11-29 23:00
Witam mam 29 lat ,wlasnie mam identyczne objawy co ty ,a do neurologa dostac sie nieumiem bo miejsca nigdzie niema....
Jestem ciekawy czy czegos sie dwiem na ten temat

Pozdro


A i niewiem czy tez tak masz ,jak naprzyklad (niedowidzisz) na lewe oko,to czy potem boli cie prawa strona glowy ???

bo wlasnie ja tak mam...:(
napisał/a: Drema 2008-11-30 17:13
Czy ktos mial podobne objawy i moze cos poradzic ?????
napisał/a: nowakw 2008-12-15 21:59
http://commed.pl/dziwne-objawy-vt17916.html

Na tym watku tez poruszamy ten temat, kilka osob ma takie objawy nie wiadomo dlaczego wystepuja ale sa u wszystkich bardzo podobne..
napisał/a: sowcia 2009-07-28 23:55
Witam, mam 26 lat zaczelam dzis szukac jakis odpowiedzi na necie bo dzis mialam cholernie dziwnie objawy takie jak ktos juz wczesniej na tym forum napisal.
W pewnym momecie moj wzrok bardzo sie popsul, rowzniez jak kolega co pisal widzialam bardzo kosmicznie jakby przez wode. Widzialam ze ide ulica ale ludzi dobrze nie widzialam wszystko mi sie zlewalo okropny bol glowy krecenie sie w glowie. I nie wiem czy to z nerwow strasznie mi bylo niedobrze. Trwalo to rowniez 15-20 min i tylko modlilam sie by widziec zaraz normalnie balam sie ze tak zostanie. Nie mam zielonego pojecia od czego to jest, badany wzrok mialam miesiac temu.Caly czas boli mnie glowa. Czy jest tu ktos kto mial cos podobnego i ma postawiona diagnoze ? wogole to do kogo z tym isc by sie zajol profesionalnie a nie przepisal cos na bol glowy bo to raczej nienormalne takie obajwy boje sie nastepnego takiego czegos.
Pozdrawiam
napisał/a: MiSsSsSkaAa 2009-09-07 20:42
Witam . Mam dopiero 15 lat i mam problem.. Mam te same objawy co podano ale u mnie jest inaczej.. To trwa bez przerwy od miesiaca.. Bylam z tym z tata u lekarza i mam podobno chore zatoki.. Ale to nic.. Mi sie wydaje ze cos innego to jest.. Biore krople ( jak lekara wskazala ) ale nic a nic nie pomagaja.. Nie potrafie z tym zyc.. To tak denerwuje ze az z tego powodu placze... Co mam zrobic.. Co mi jest .? ;((
napisał/a: lajw34 2009-10-10 21:29
andrewwosky napisal(a):Witam , chciałem zapytać czego to mogą być objawy : nagłe pojawiające się zaburzenia wzroku (tzn. obcięcie pola widzenia o 50; 60 procent -widzę jak przez kroplę wody lub przez mgłę) . Trwa to 15-20 minut , potem ustępuje i pojawia się silny ból głowy , leki przeciwbólowe nie bardzo pomagają. Po takim ,,ataku" odczuwam bóle głowy przy każdym pochyleniu ,kichnięciu czy jakimś większym wysiłku jeszcze parę dni ( nawet do tygodnia).
Jest to mało przyjemne uczucie - może ktoś wie o co chodzi ??
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Witam na początek powinien pan zrobić tomografie komputerową głowy,a jeszcze lepiej rezonans magnetyczny.Czy choruje pan na nadciśnienie lub na inne choroby?
napisał/a: Ajcek 2010-05-04 00:50
Wpiszcie na polskiej wikipedii hasło "iluzje fortyfikacyjne" (jako nowy użytkownik nie mogę zamieścić linku).

Podobne? Też mam coś takiego raz na parę lat.
napisał/a: Monika291 2010-05-04 22:26
Proszę wykonać rezonans magnetyczny koniecznie z kontrastem !
napisał/a: sqniaa 2011-01-28 17:23
Witam mam dokladnie to samo, co jakis czas napady sie powtarzają, na szczęście nie za często, ale wygląda to tak jak pisaliście - najpierw zaburzenia widzenia, przez ok. 20 min, a gdy ustąpią, nieznośny ból głowy. Tabletki przeciwbólowe jak zawsze mi pomagały w tym przypadku nie dają rady. :( Nie wiem co to za cholerstwo!
napisał/a: Ajcek84 2011-01-28 22:14
To jest migrena. Najlepiej udaj się do neurologa.
napisał/a: Ev_czarna 2011-02-11 15:56
Jak najszybciej wykonajcie TK głowy z kontrastem!