zaburzenia trawienia, nadmiar toksyn, brak enzymów? czy co?

napisał/a: Quetzal 2007-01-11 21:52
Witam.
Moim problemem jest przede wszystkim to, że często miewam objawy wskazujące na to, ze cos jest chyba nie tak. Częste gazy, wzdęcia, ociężałość. Zwłaszcza dobijają mnie te gazy...

Nie prowadzę szczególnie aktywnego trybu życia - czasem troche poćwicze, pobiegam, ale nie robie tego regularnie.
Odżywiam sie przeciętnie, myslę że ani szczególnie zdrowo, ani niezdrowo. Ja sam staram się odżywiać jak najlepiej, ale dopóki się żyje z rodzicami, to jest to trudne. Nie piję mleka, bo z własnych obserwacji wywnioskowałem jakiś czas temu, że mam nietolerancję laktozy. Piję codziennie kefir albo jogurt.

Nie wiem sam co mi moze byc, czy to cos z trawieniem, czy brak enzymów, czy moze nadmiar toksyn... Dzisiaj, zastanawialem sie nad tymi toksynami, bo dodatkowo mam problemy z trądzikiem, a wlosy mi sie latwo przetluszczaja, skore tez mam tłusta. Podobno to ma zwiazek z poziomem toksyn w organizmie. Ale nie wiem czy to wlasnie to jest problemem... Jesli tak, to co mozna z tym zrobic? Podobno w moim wieku nie powinno sie miec z tym problemow.