zaburzenia tarczycy

napisał/a: satyna81 2007-03-12 13:25
Witam.Moje dziecko ma 2 latka i na początku rozwijał sie normalnie był ślicznym dzidziusiem od pewnego czasu bardzo dużo je i strasznie dużo pije.Pochłania takie ilości jedzenia ze mój mąż nawet tyle nie je i ciągle jest głodny. Strasznie sie poci o zaczyna tyć waży pewnie jakieś 18 może nawet 19 kg.Brzuszek ma bardzo duży że większość pieluszek go obciera albo są zbyt małe a używamy 6 chyba największe.Przy większości czynności sapie,dyszy głośno,ale jest bardzo żywym dzieckiem wręcz jakby miał motorek w pupie.Pada około godziny 21.30 nawet czasem 22.00 jest pobudzony makabrycznie.Ale kładzie się mokrusieńki spać.Jego brat nie chce sie z nim bawić bo nie daje rady fizycznie wysiada przy nim po 5 minutach.Przeraża nas fakt że musimy się chować kiedy któreś z nas jest głodne i ma ochotę coś zjeść bo Wiktor od razu biegnie i woła am am am potrafi zapychać sie jedzeniem jakby nie mógł się najeść.Potrafi jeść zupę dojży pieczywo zagryza pieczywem,jabłkiem,płatkami,chipsami,popijać piciem(już dajemy mu z mężem wodę niegazowana dla dzieci Nestle bo wypijał nawet do 2,5 litra soków tylko bo nic innego nie chciał pić)z mojego ślicznego dzidziusia zrobił się dwulatek który wygląda jak 4 latek.przeraża mnie to.Nadmienię jeszcze że moja babcia miała operowaną tarczycę,moja teściowa też a ja leczę się bo mam wole obojętne.Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Czy mały może mieć zaburzenia tarczycy czy to dziedziczne??
napisał/a: ikmieciak 2007-04-07 15:50
Słońce uważam że powinnaść niezwłocznie udać się do endokrynologa i zrobić badania małemu oraz do poradnii leczenia otyłości. Najprawdopodobniej twój syn ma problemy z nadmiernym magazynowaniem wody, odstaw sól . Niewiem czy nietrzeba bedzie zrobic badań nerek. Wkażdym bądź razie udaj sie jak najpredzej do lekarza .