Zaburzenia połykania, coś w gardle, kaszel, częsty refluks

napisał/a: piotr1211 2017-03-04 21:42
Witam, moje imię Piotr mam 27lat i cierpię od około 5 lat na refluks i zgagę
Moje dodatkowe objawy:
od 3 dni zaburzenia połykania- podczas jedzenia czy picia jest wszystko ok i bezboleśnie, problem pojawia się gdy mam sucho w gardle i nie mogę( nie wiem jak to opisać) rozpocząć 1 fazy połykania w pewnym momencie czuje taką blokadę i muszę nabrać więcej śliny.
Uczucie czegoś w gardle- tak jakbym miał tam cały czas jakąś flegmę której nie mogę odkaszlnąć.
Kaszel - kaszel występuje dłużej około 1 roku wydawało mi się że to wszystko przez częste zapalenia zatok.
Nie chudnę wszystko jest ok.
Moje odżywianie zostawia wiele do życzenia.. moje posiłki są często ostre lub pieczone albo jedno z drugim.. chociaż teraz staram się jeść łagodne potrawy i więcej warzyw.

Nie mogę zdecydować się na lekarza z powodu tchórzostwa proszę tylko o odpowiedź czy te objawy są niepokojące ?
Często gdy sprawdzam te objawy w internecie to pisze się o raku przełyku.
Zaznaczę też że jestem osobą która często jest podatna na stres i nerwy i nie radzę sobie z tym za dobrze.
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: joannanr1 2017-03-07 19:31
Zapewne to efekt refluksu.
napisał/a: mmmadzias 2017-03-11 23:06
Też tak uważam, refluks + nerwica. Ja do tego mam przepuklinę wślizgową.
Problemy z połykaniem zdarzają się i m bardziej o tym myślę. Nie wspomnę o tabletkach, przy których połykaniu odstawiam modły, cyrki i cholera wie co jeszcze. Paskudne dolegliwości ale da się z tym chyba żyć. Spróbuj może jakieś łagodne środki uspokajające.