Zaburzenia pamięci-czy to faktycznie tylko depresja?

napisał/a: ewel96 2016-08-24 23:47
Witam, mam 20 lat, studiuje i weekendami pracuje. Od roku mam kłopoty z pamięcią, tj. nie pamiętam co się działo i co robiłam dnia poprzedniego (dopóki ktoś mi go nie opowie-wtedy zaczyna mi się przypominać), kiedy o czymś mówię często zdarza mi się zapomnieć o czym w ogóle mówię. Badanie morfologiczne jest w porządku.
Od 3 lat leczę się na depresję, biorę leki, nie jest idealnie ale jest lepiej. Myślałam że moje problemy są spowodowane przemęczeniem, ale mimo odpoczynku (wakacje) nie ma poprawy. Wg mnie tłumaczenie że to od depresji też nie dobrym wytłumaczeniem, bo nawet w najgorszym momencie choroby nie miałam problemów z pamięcią, może tylko niewielkie z koncentracją.
Byłam u neurologa, w badaniu neurologicznym wszystko ok, lekarz stwierdził że to może być uszkodzenie ośrodka hipokamp, ale choć on nie jest tego pewien, najlepiej żebym zrobiła MRI (byłam prywatnie więc badanie kosztuje 600zł). W skierowaniu napisał "osłabienie pamięci, zaburzenia koncentracji" a w rozpoznaniu "epizod F.32" (czyli zaburzenia depresyjne). Lekarzowi nic nie wspominałam że leczę się na depresję, bo bałam się że właśnie tą chorobą wytłumaczy moje problemy i nie będzie chciał mi pomóc, dlatego chciałam zapytać, czy to że tak napisał na skierowaniu świadczy o tym że on uważa że to wynika z depresji i jedynie chciał potwierdzić że nie jest to spowodowane ewentualnymi innymi przyczynami? Czy faktycznie najbardziej prawdopodobne jest to że to z depresji? Nie ukrywam że koszt MRI to dla mnie ogromna ilość pieniędzy i szczerze to boje się że nic nie wyjdzie bo to jednak 6 stów... Proszę o poradę
tonaxinum_ms
napisał/a: tonaxinum_ms 2016-09-19 11:32
Depresja to choroba, której zawsze towarzyszą zaburzenia pamięci, zwłaszcza zapamiętywania i przechowywania. Po uzyskaniu poprawy nastroju i napędu psychoruchowego, pamięć powraca do poprzedniej dobrej kondycji.