zaburzenia osobowości - typ borderline

napisał/a: ognista4 2009-09-23 17:26
Zdiagnozowano u mnie osobowość chwiejną emocjonalnie typ borderline. Co to takiego? Na czym polega ta choroba o czy da się to w ogóle wyleczyć? Z objawów zauważam u siebie tzw. wychłodzenie emocjonalne. Czuję, że nikogo nie kocham ani na nikim mi nie zależy. Nie układa mi się przez to z mężem, bo po prostu czuję, że go nie kocham. Mam tendencję do ranienia i krzywdzenia bliskich doprowadzając ich niekiedy do płaczu. Źle się czuję z takim nastawieniem do świata. Czuję się "wyprana" z wszelkich ludzkich uczuć, dominują tylko uczucia negatywne. Dodaję, że brak uczuć nie idzie w parze z moim nadmiernie wysokim libido. Czy jest tu osoba, która cierpi na takie schorzenie? Czy może mi ktoś doradzić, jak sobie radzić z takimi objawami? Przyjmuję Zeldox, Tegretol i ostatnio włączono mi Hydroxyzynę. Zarejestrowałam się ostatnio do psychologa. Ale termin mam bardzo daleki. A czuję, że coraz bardziej nie radzę sobie z moimi emocjami, tzn. brakiem ich. Nie chcę być taka "bezuczuciowa". Czy może mi ktoś coś poradzić?
napisał/a: Passiflora 2009-09-23 17:41
Witaj
Wątpię, czy doczekasz się rzeczowej odpowiedzi, ponieważ trafiłaś na forum ludzi cierpiących na nerwicę. Naszym problemem jest nadmiar emocji, które nie mając już ujścia wywołują nerwicę. My szukamy sposobu na wyciszenie emocji.
Jakby tak podzielić się naszym nadmiarem z Twoim niedoborem, to przynajmniej jedna osoba byłaby zdrowa.
Już sama nie wiem co lepsze: czuć za dużo i mieć z tego powodu lęki, czy nie czuć nic. Ponieważ wiem jak to jest z lękami to wolałabym nie czuć. Ty pewnie wolałabyś odwrotnie.
napisał/a: ognista4 2009-09-23 17:45
Oj, to rzeczywiście. Nie to forum wybrałam. Chyba będe pisać, w tym ogólnym "psychiatria". Zawróciłam ci tylko głowę niepotrzebnie.