Zaburzenia krążenia

napisał/a: Angelika007 2009-12-19 16:32
Witam!
Nie wiem czy to jest problem dla kardiologa, ale mam zaburzone krążenie... To jest dziwne, że mam często zmarznięte kończyny- dłonie i stopy, pomimo, że jestem ciepło ubrana i wewnątrz jest mi ciepło a dodatkowo bardzo się pocę... Nie jest to wynik przegrzania, gdyż mam tak o każdej porze roku i nie zależy to od stresu... Po prostu moje krążenie jest jakoś zaburzone :| Proszę o pomoc...
napisał/a: nitka3 2009-12-27 15:16
A o jakiego typu pomoc prosisz?
napisał/a: Angelika007 2009-12-27 19:41
chodzi mi to co poradzić na to że mam zimne dłonie i stopy a oprócz tego jest mi wewnętrznie ciepło, nie wiem czy jakieś tabletki są na to czy coś? chodzi mi to o ten układ krążenia, bo myślę że mam zaburzony, skoro się pocę (tzn że jest mi ciepło) a jednak mam zimne kończyny (czyli jest mi zimno) dziwne... nie wiem co to za dziwny przypadek... :/
napisał/a: Kaśko 2009-12-27 19:43
witaj angeliko.Tu pomocy nie dostaniesz,jedynie jakas porade.Nie jestes sama z takimi dolegliwosciami-ja mam to samo,tez zimne stopy i rece caly czas,zimno mi jest non stop-nawet gdy w mieszkaniu jest +20 to dla mnie i tak jest chlodno.Do tego mam niskie cisnienie.Duzo szukalam informacji w necie na ten temat i troche juz wiem.Sa to objawy i niskiego cisnienia i zlego krazenia.Rownie dobrze takie objawy moga byc przy niedoczynnosci tarczycy-do tego dochodzi jeszcze sucha skora,ciagle uczucie zmeczenia itd itd. Takze my Ci tu nic nie pomozemy,musisz pojsc do lekarza i zrobic badania.
napisał/a: Angelika007 2009-12-27 19:53
Kaśko napisal(a):witaj angeliko.Tu pomocy nie dostaniesz,jedynie jakas porade.Nie jestes sama z takimi dolegliwosciami-ja mam to samo,tez zimne stopy i rece caly czas,zimno mi jest non stop-nawet gdy w mieszkaniu jest +20 to dla mnie i tak jest chlodno.Do tego mam niskie cisnienie.Duzo szukalam informacji w necie na ten temat i troche juz wiem.Sa to objawy i niskiego cisnienia i zlego krazenia.Rownie dobrze takie objawy moga byc przy niedoczynnosci tarczycy-do tego dochodzi jeszcze sucha skora,ciagle uczucie zmeczenia itd itd. Takze my Ci tu nic nie pomozemy,musisz pojsc do lekarza i zrobic badania.



hmm no będę musiała, chociaż robiłam już wiele badań i m.in nie mam nadczynności ani niedoczynności tarczycy, jeśli chodzi o ciśnienie, to mam wahania, raz duże, raz małe, takie jakieś nieunormowane, kiedyś mówili mi że to wiek dojrzewania, ale teraz już jestem po- mam 22 lata i jakoś tak dziwnie, a do jakiego lekarza się udać? kardiologa, internisty czy w jakiej specjalności?
napisał/a: paja1 2009-12-27 20:47
Ja mam ten sam roblem z nimnymi dłońmi i stopami. Byłam z tym już u internistów jak i u kardiologia. Stwierdzili oni, że wiele kobiet ma takie problemy. Jedna lekarka powiedziala mi, że może jak urodzę dziecko to mi to przejdzie. Z tego co się dowiedziałam to raczej żadnych lekartsw na to nie ma. Kardiolog powiedział, że jest jakaś maść do wcierania w dłonie na to ale niestety nie pamiętam z czego ona byla:( ale stwierdził, że dużo ona nie pomaga.
napisał/a: nitka3 2009-12-28 19:38
Skoro nie znasz przyczyny to trudno będzie cokolwiek poradzić. Leczyć można przyczynę, tabletki są na konkretne choroby. Póki nie znasz przyczyny staraj się poprostu rozgrzewać ręce, może nosić rękawiczki, rozcierać... nic więcej się tutaj nie poradzi.
pozdrawiam
napisał/a: Angelika007 2009-12-28 20:06
paja napisal(a):Ja mam ten sam roblem z nimnymi dłońmi i stopami. Byłam z tym już u internistów jak i u kardiologia. Stwierdzili oni, że wiele kobiet ma takie problemy. Jedna lekarka powiedziala mi, że może jak urodzę dziecko to mi to przejdzie. Z tego co się dowiedziałam to raczej żadnych lekartsw na to nie ma. Kardiolog powiedział, że jest jakaś maść do wcierania w dłonie na to ale niestety nie pamiętam z czego ona byla:( ale stwierdził, że dużo ona nie pomaga.



to samo powiedział mi ginekolog jak kiedyś u niego byłam, ale czy dziecko miałoby aż takie znaczenie? aż niemożliwe :)) ale mamy przypadłości kobiety :)
napisał/a: Kingusia. 2009-12-29 20:46
Witam

Mam problem dośc nietypowy... ciągle mam zimne ręce i stopy ciśnienie mam ok serce mnie od czasu do czasu kujnie ale to czasami Jestem przekonana że to nie od zimna Czy moje objawy oznaczają ze mam złe krązenie?
napisał/a: Kingusia. 2009-12-29 20:48
Mam dopiero 13 lat..
napisał/a: paja1 2009-12-30 00:17
Ja mam tak od zawsze, a teraz mam 19 lat. To jest raczej nieszkodliwe zaburzenie krążenia, na które cierpi wiele kobiet.