zaburzenia hornomalne a wyniki

napisał/a: leilade 2014-02-22 17:17
witam,

Mam 27 lat.
od około 2 lat wykazuję wszelkie objawy nieprawidłowości hormonalnych. Tj. mam wszystkie objawy nadczynności tarczycy, takie jak: "nieuzasadniona nerwowość, niestabilność emocjonalna oraz bezsenność pozbawiona przyczyny, a także dreszcze, większa niż dotychczas potliwość i obniżona tolerancja na ciepło. Pacjent może również uskarżać się na szybkie zmęczenie połączone z kołataniem serca i drgawkami, częstymi objawami są przy tym również powtarzające się biegunki oraz utrata masy ciała, która postępuje nawet pomimo tego, że pacjent wcale nie skarży się na problemy z apetytem. " ( skopiowane ze strony dot. choroby).

Mimo to wyniki są prawidłowe.
2 lata temu TSH 0,94 (0,27-4,20)
1 rok temu TSH 2,34 (0,27-4,20)
kilka dni temu TSH 1,22 (0,27-4,20)

ponadto parę miesięcy temu

ft3 18,21 (12-22)
ft4 5,69 (3,1-6,8)

USG tarczycy wykazało przebyte zapalenie tarczycy, ale we wczesniejszym okresie. Według lekarza to możliwe, że nawet ok. 2 lat temu - czyli wówczas, gdy po raz pierwszy pojawiły się objawy, nastąpiło to po urodzeniu 2 córki, ok. 3 miesięcy po. Według niektórych źródeł podobno u pewnej grupy pacjentów objawy poporodowego zapalenia tarczycy, zwłaszca, że u mnie było nierozpoznane i nie leczone, mogą pozostac.

Pojawiły się też wahania cyklu, wydłużenie z 28-30 na 35-40 + przedłuzone krawienie, tj. z 4-5 na 4-5+dodatkowe kilkudniowe plamienie okołomiesiączkowe.

największe nasilenie objawów występuje właśnie w tym czasie i zdecydowanie nie jest to "urok", bo tak nie było. objawy te w dodatku w ostatnim czasie (ostatnie pół roku) nabrały na sile.


Czy jest możliwa choroba / zaburzenia związane z hormonami przy prawidłowych wynikach?
Czy przeciwciała mogą tu naświetlić sytuację? - w poniedziałek wybieram się do endokrynologa, chciałabym wiedzieć na czym stoję.


Proszę o jakieś rady, sugestie, może ktoś przechodził coś podobnego?


leilade
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-24 07:32
Jak możesz to dorób 2 badania: Anty TPO i Anty TG. Na teraz wyniki nie wskazują na niedoczynność lub nadczynność ale możesz mieć Hashimoto/Graves Besadov, które również może dawać takie objawy.
Radiolog może nie być w stanie ocenić czy zapalenie mineło czy jest nadal, dlatego fajnie mieć poziom przeciwciał i wyedy wiemy co i jak.
napisał/a: leilade 2014-02-24 21:30
Witam, lekarz po przejrzeniu wyników i zrobieniu USG tarczycy stwierdził, że nie jest to problem z tarczycą. Dał skierowanie na anty TPO, mam zrobić ok. 2 tygodni przed następną wizytą... przy czym w rejestracji dowiedziałam się, że na ten rok już nie ma miejsc (??) Masakra. Zostaje tylko zrobić i prywatnie znowu :/

Wychodzi jednak, że to nie tarczyca..