Zaburzenia hormonalne

napisał/a: aei 2007-02-14 15:20
witam
Moj problem to zaburzenia hormonalne.
nie leczylam sie jeszcze na to, bo troche sie boje...
ale od poczatku.
to co mnie gnebi to tradzic, zaskorniki, nadmierne owlosienie, rogowacenie skory, male piersi, itp, czyli objawy nadmiaru progesteronu lub testosteronu (z tego co udalo mi sie wyczytac). wszystkie te problemy miala tez moja mama, ustapily gdy usunieto jej jajniki (z powodu raka nie samych jajnikow, ale wezlow pachwinowych).
wspomnialam kiedys o tym lekarzowi i powiedziala ze wystarczy pobrac hormony i wszystko bedzie ok... ale czy napewno? i jakie hormony? boje sie ze to nie pomoze na zawsze i bede musiala je czesto lub ciagle brac. po drugie nastraszono mnie zwiekszonym ryzykiem raka...
napisał/a: Izka1 2007-02-15 14:15
Przede wszystkim powinnaś udać się do dobrego endokrynologa,który powinien skierować Cie na kompleksowe badania hormonalne i wtedy bedzie mozna stwiedzic co Ci tak naprawdę dolega...Twoje objawy moga tez sugerować chorobę PCOS
napisał/a: aei 2007-02-15 19:12
dzieki za odpowiedz, ciezko jest tu uzyskac jakas porade a mi nie chodzi o diagnoze tylko o zwykla rade, byc moze bardziej doswiadczonych ludzi.

poczytalam troche o PCOS i z objawow tej choroby u mnie sa tylko ten tradzik i owlosienie (ktore swoje droga nie jest az tak straszne jak u kobiet cierpiacych na hirsutyzm). nie boli mnie w miednicy, mam normalne cykle, nie mam torbieli na jajnikach ani innych ze tak powiem widocznych objawow na narzadach rodnych.
napisał/a: Izka1 2007-02-15 19:33
ja niedawno trafilam do kliniki z podejrzeniem PCOS majac tylko silne bole podczas miesiaczki i w srodku cyklu i nieregularne miesiaczki,ale nie tak bardzo nieregularne.Jest to choroba,która u jednych objawia się tym a u innych czym innym.W kazdym razie stwierdzono u mnie podwyzszony poziom prolaktyny i poki co nie stwierdzono PCOS, wiec tez nie mozesz zakladac ze na pewno u Ciebie to cos z progesteronem lub testosteronem
napisał/a: millo1 2007-02-15 22:57
ja od pewnego czasu biorę hormony, ponieważ ciągle miałam za niski poziom progesteronu i tak już od kilku lat biorę. najpierw brałam razem z estrogenami, a teraz sam progesteron. w każdym razie juz jestem pod koniec kuracji i najprawdopodobniej w najbliższym czasie odstawie je całkowicie . nie mam jak narazie zadnych zmian nowotworowych i żadnych komplikacji i mam nadzieje, że nie bedę miała (oby). tylko że ja testosteron miałam w normie a nawet bardzo niski. ale biust malutki, ale u mnie w rodzinie kobiety nie mają dużego więc to chyba po prostu tak mam. w każdym razie szprycowałam się tymi hormonami jakiś czas i nie jest źle, tylko sporo kasy na to schodzi, a jeszcze dodatkowo musiałam się zabezpieczać lacibiosem femina, bo takie wahania hormonów i jeszcze kilka innych czynników przyspozyły mi piękną infekcje grzybiczą. ale teraz ladnie uregulowane wszystko, lacibios femina łykam tylko przed okresem. i tylko jeszcze walcze ze stresem, na który nie mogę znaleźć lekarstwa :/ podstawa, to dobry ginekolog czy endokrynolog.
napisał/a: bika1 2007-02-16 17:46
Witam, od jakiegos czasu zzauwazylam u siebie zmiany w cyklach, mianowicie przed kazda miesiaczka teraz pojawiaja sie umnie bazowe plamienie ok 2-3 dni po czym zaczyna sie prawidlowa miesiaczka, czasem odczuwam niebolesne skurcze tydzien przed miesiaczka. Cykle mam dosc regularne 26-30 dni, ale nigdy wiecej i nigdy mniej. od kilku miesiecy tez zauwazylam ze pojawilo sie u mnie wiecej wloskow na twarzy i nawet kilka na klatce piersiowej. Czego moga to byc objawy, oczywiscie wybieram sie do lekarza ale chcialabym wiedziec na co sie nastawiac, czy moge miec problemy z zajsciem w ciaze?
-
napisał/a: Izka1 2007-02-16 19:38
Każde niepokojące objawy powinny być skonsultowane z lekarzem.Twoje objawy mogą sugerować jakieś zaburzenia hormonalne,PCOS...ale nie na 100% oczywiście.Pewnie lekarz zleci Ci badania hormonów,a przynajmniej powinien.
napisał/a: puma2185 2008-07-31 19:31
witam serdecznie :).
mam drobne pytanie dotyczące badań hormonalnych :). Mam 23 lata,od ponad 3 lat jestem w związku,a od 2 staramy się z partnerem o dziecko,tyle że jak narazie nic sie nie udaje :(. W mojej rodzinie jest to genetyczne,każda kobieta ma problemy z zajściem w ciąże : wina? HORMONY, chodze po lekarzach prosząc ich o pomoc,jednak nigdzie nie moge uzyskać pomocy :(,endokrynolog kaze mi przyjść z jadłospisem,by policzyć kalorie
napisał/a: puma2185 2008-07-31 19:35
A I JESZCZE JEDNO, jeśli moge wykonać takie badania na własne żądanie, to jakie to są aby były kompleksowe? i ile mniej więcej mnie to może wynieść? moze kiedy wykonam je na własną ręke i przedłoże je lekarzowi,zaczną mnie leczyć :( a nie bagatelizują mój problem :(.
napisał/a: Madonna 2008-07-31 20:15
Prowadzisz samoobserwację cyklu? To podstawowa diagnostyka zdrowia i płodności potrzebna każdemu lekarzowi także do wybrania właściwego terminu badań hormonalnych.
Może miesiączka nie zanika, lecz masz po prostu długie cykle? Nawet w takich możesz wyznaczyć okres płodności.
napisał/a: puma2185 2008-08-02 09:52
Jeśli pytasz o kalendarzyk menstruacyjny to owszem prowadze go,pewnie jak każda kobieta która stara sie o dziecko :) i nie tylko. Każda moja wizyta u lekarza kończy się jedynie rozmową,dlatego zapytałam na forum o konkrety które mnie interesują,bo uważam że lekarze tylko zbywają mnie swoimi rozmowami,a postępów w leczeniu nie widać,jak długo jeszcze mam siedzieć z założonymi rękami? przecierz nie ide do nich na kawke i ploty tylko w konkretnej sprawie :).
napisał/a: Madonna 2008-08-02 10:12
Nie pytam o kalendarzyk, ponieważ go nie się używa od lat 70.
Masz cykle dwufazowe? Z prawidłową fazą lutealną i obrazem śluzu?