Zaburzenia hormonalne

napisał/a: ivi.kiwi 2010-08-20 12:23
..Lo matko.. teraz widze.. ;p
napisał/a: wikam2 2010-08-20 12:25
Ale ja też chciałam na niego odpisac chyba wczoraj :D Leciałam hurtowo....:)))))))
Ockłam się w ostatniej chwili :))))))))
napisał/a: załamana763 2010-09-14 21:56
Witam !
Piszę , bo już nie wiem co myśleć i liczę na pomoc . Mam 32 lata i miałam ( mam ) problemy z wyregulowaniem okresu , poszłam do ginekologa i okazało się , że mam torbiel na prawym jajniku , wyleczyłam go gravistatem 250 . Po zakończeniu kuracji ( 1 opakowanie ) usg ginekologiczne wykazało , że torbiel zniknął , hura !! Ale szybko się okazało , że to nie koniec moich problemów z okresem , ponieważ na kolejny czekałam 2 miesiące :) poszłam więc znowu do lekarza i dowiedziałam się , bez żadnych badań , że pewnie mam zaburzenia hormonalne i pani doktor kazała mi stosować antykoncepcję hormonalną a jak będę chciała mieć dziecko i nie wyjdzie " to wtedy będziemy się martwić " .
Sporo czytałam na temat tych zaburzeń i dowiedziałam się , że aby postawić taką diagnozę należy wykonać badania na poziom hormonów .
Teraz moje pytanie : co mam zrobić , stosować hormony czy zmienić lekarza ?
Martwię się , bo mam już swoje lata ( nie mam dzieci ) i potem może być już za późno na ewentualne leczenie .
Z góry dziękuję za odpowiedź .
napisał/a: wikam2 2010-09-14 21:58
Propobuję udac się do gina i znaleść przyczynę nieregularnych miesiączek potem starać się je wyregulować. Anty eliminuja naturalny cykl wprowadzają sztuczny i nie wiadomo czy po odstawieniu ten pierwszy się unormuje.
napisał/a: załamana763 2010-09-14 22:09
Dziękuję za szybką odpowiedź !
Chodzę do gina regularnie , byłam nawet dziś , ale na wszystkie moje pytania padały niemiłe i niejasne pytania ( jakby z wielkiej łaski ) .
Wiem , że to krwawienie nie jest okresem tylko krwawieniem z odstawienia , nie miałam też robionych żadnych badań w celu postawienia konkretnej diagnozy , tylko przypuszczenie , że to mogą być zaburzenia hormonalne .
Pójdę do innego lekarza i zobaczę co mi powie .
Pozdrawiam !
napisał/a: wikam2 2010-09-14 22:12
Napisz do nas jesli się czegoś dowiesz :)))
Powodzenia! :)
napisał/a: załamana763 2010-09-14 22:14
Na pewno dam znać co i jak . Dziękuję za pomoc !
napisał/a: załamana763 2010-11-03 19:27
Witam ponownie !
Obiecałam , że napiszę co i jak po wizycie u gina , więc właśnie dzisiaj byłam . Pani doktor mnie zbadała i stwierdziła , że wszystko jest ok , wypisała mi receptę na EWRĘ i kazała przyjść za 3 miesiące . Wierzę , że tak jest i cieszę się , że to koniec moich zmartwień :) Będę jednak tu zaglądała od czasu do czasu :)
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia !!
Dziękuję za pomoc i wsparcie !!!
napisał/a: wikam2 2010-11-03 21:17
Witaj :)
No oki...Evra a powód problemów? :(
napisał/a: załamana763 2010-11-07 10:08
Witam .
Tego właśnie się nie dowiedziałam , gin mnie zbadała i stwierdziła , że wszystko jest ok , nie zapytała nawet czy potrzebuję receptę , tylko ją wypisała .W ciągu ostatnich 2 cykli zamiast krwawień miałam tylko plamienia , pani doktor powiedziałam mi , że przy hormonach to jest normalne . Czy powinnam się martwić ?
napisał/a: wikam2 2010-11-07 20:00
Widać ginka uznała ze plastry czy tabletki wyregulują cykle. Krwawienie przy anty czy przy rblemach hormonalnych mogą być skąpsze - jasne.
napisał/a: załamana763 2010-11-08 08:23
Dziękuję za pomoc !! Pozdrawiam serdecznie :)