Zaburzenia czucia, trudności z poruszaniem się.

napisał/a: Dottar 2015-03-31 00:32
Nazywam się Piotrek. Mam 20 lat. Dwa lata temu pojawiły się u mnie zaburzenia czucia na powierzchni skóry na nogach i oprócz tego temperatura utrzymująca się na poziomie od 37 do 37,5 przez cały dzień. Bagatelizowałem to. Następnie z każdym, kolejnym miesiącem problem narastał. Któregoś dnia czucie na powierzchni brzucha wraz z mięśniami osłabiło się do tego stopnia, że w momencie podnoszenia się z pozycji leżącej następuje ich bardzo silne drżenie. Kolejnym etapem były trudności z oddychaniem. W nocy nie potrafiłem zasnąć, bo miałem wrażenie, ze się uduszę. Następnie przez mniej więcej miesiąc widziałem podwójne, obraz się rozjeżdżał. Nie była to wina okularów, ponieważ mam właściwie dobrane szkła i wcześniej takie coś u mnie nie występowało. W momencie, gdy mówię opada mi prawy kącik ust, przez co sprawia mi trudność w prawidłowym mówieniu. Mam problem z rozróżnianiem temperatur, bolą mnie stawy, a każde zgięcie palców u rąk powoduje ból. Kiedy nimi ruszam mam wrażenie jakbym je dopiero wyciągnął z gipsu. Trzęsą mi się ręce, mam trudności z chodzeniem. Oprócz tego mam skurcze mięśni. Momentami same mi się poruszają. Z tego powodu leżałem na reumatologii w szpitalu w Sosnowcu. tam robiono mi badanie na podwyższony stan przeciwciał przeciwjądrowych. Stwierdzono, że ANA są rzędu 1:160. w innym szpitalu zbadano mnie też pod katem chorób układu pokarmowego (ponieważ non stop miałem biegunkę) może w tym szukać przyczyny. Po wykonaniu kolonoskopii okazało się, że choruje na zapalenie jelita grubego o nieznanym podłożu. Podczas kolonoskopii usunięto z jelita polipy. Przyjmuje dziennie Salofalk 500mg 3 razy dziennie po 2 tabletki, do tego Texibax 40mg jedna tabletka. Byłem też prywatnie u neurologa. Mam wykonane rezonansy całego kręgosłupa i rezonans głowy. Nic w nich niepokojącego nie wyszło. Mam mieć także wykonane badanie w celu potwierdzenia, czy choruję na miastenię. Zastanawiam się, czy iść na to badanie. (W razie pytań mogę dołączyć wyniki z wyżej wymienionych badań) Pomimo przyjmowania tych leków praca jelita względnie się ustabilizowała, natomiast problemy z poruszaniem się i czuciem nadal sie pogłębiają. Nie wiem już co mam z tym robić. Jakie badanie muszę jeszcze wykonać i co może być przyczyną tych objawów. Naprawdę nie wiem już co mam robić. Proszę o wszelkie informacje.
Pozdrawiam, Piotrek