ząbkowanie - goraczka 2 doba

napisał/a: buncia88 2011-01-09 17:03
witam,
chciałam zasięgnąć porady dot. ząbkowania któremu towarzyszy gorączka 38st C:
Mojej córci 1,5 m-ca temu wyszły równocześnie dwie dolne jedynki. maruda była z niej porządna tzw. "Wszystko na NIE", ale to wszystko.
po trzech dniach ukazały się białe romby :)
Natomiast ok.tydzień temu znów zaczęła marudzić, dłubać w buzi, ślinić się... zauważyłam przebitą już górną dwójkę (tzw.Kieł).
Wczoraj dziecko obudziło się z gorączką 38 C. Natychmiast podałam Nurofen. po ok.30 min temperatura unormowała się.
Niestety wieczorem, dziś w nocy jak i nad ranem gorączka powracała. Cały czas skutecznie zbijana Nurofenem.
dodam, że wydaje mi się iż owy kieł chyba krzywo wychodzi...ale nie jestem pewna! Nie ma przykładu na górnych jedynkach - bo na razie ich brak
Pytanie:
Czy mam powody do niepokoju?
Czy jeśli jutro gorączka nie ustąpi mam ruszać do lekarza?
Jak długo może potrwać gorączka związana z ząbkowaniem?
czy to możliwe żeby goraczka towarzyszyła już wyrzniętemu ząbkowi a może rusza gdzieś drugi i to jego srawka?
Co robić ?

Z góry dziękuję za poradę
napisał/a: lussi3 2011-01-09 18:18
Oprócz leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych(te podaje się przy temp.powyżej 38 C) możesz spróbować posmarować córci dziąsła specjalnym żelen na ząbkowanie(np.DENTINOX)poza tym możesz podać gryzaczki wodne ale wcześnij możesz schłodzić je w lodówce.
No cóż z własnego doświadczenia wiem,że ząbkowanie to trudny okres zarówno dla dziecka jak i dla rodzica,u mojego synka każdy nowy ząb to 2 tyg temp. biegunki i nieprzespanych nocy.Niestety trzeba to przetrwać.
Pozdrawiam:>
napisał/a: ognista4 2011-01-09 19:35
to rzadkość, że by 1,5 miesiącznemu dziecku wyszły ząbki.......niegdy nie spotkałam się z takim przypadkiem...

...ale może taki nagły skok temperatury jest spowodowany taką infecją wirusowa, tzw. 3 dniową gorąćzką, temperatura skacze jak to opisałaś a po trzech dobach naglę spada.

mój syn teraz to przechodzi, ale niewykluczone że niedł€go pójdąś mu ząbki. a zaczęło sie podbonie jak u twojej córki. jednego dnia był zdrowy, nast. nagle dfostał gorączki
napisał/a: buncia88 2011-01-09 19:45
1,5 m-ca temu - czyli jak miała 5,5 m-ca bo teraz ma 7 :)
Nie wiem czy sieję panikę nie potrzebnie?
dwa pierwsze ząbki wyszły bez towarzystwa goraczki, dlatego nie wiem co teraz myśleć?
Mała ma wszystkie objawy ząbkowania tzn: rzadką kupkę, dłubie wiecznie w buzi, ślini się, za nic nie chce pokazać dziąsełek - każda próba kończy się płaczem... dlatego nie mam nawet jak sprawdzić czy nie idzie tam kolejny ząbek.
Dodam, że córa humor ma dobry, apetyt tez jest w porządku, tylko ta goraczka ciągle powraca...
dziś jest druga doba.
Co mam robić?
Poczekać do jutra i zarejestrowac się do lekarza prowadzącego czy jeszcze dziś ruszyć na nocny dyżur?
napisał/a: lussi3 2011-01-09 20:28
Moim zdaniem nie ma powodu zeby jechać na pogotowie,gorączka przy ząbkowaniu to normalna sprawa a 38 C to przecież nie jest tak dużo.
napisał/a: ognista4 2011-01-10 12:07
qrde nie doczytałam;)

a jak dziś, dziś jest trzecia doba??
napisał/a: buncia88 2011-01-10 14:43
Dziewczyny,
dziś rano mała obudziła się bez gorączki z bielutkim maleńkim ząbkiem: górna jedyneczka.
Jak tylko troszkę podrośnie ten ząbek w komplecie z już posiadanymi dolnymi jedynkami i górną dójką będzie wyglądać jak mały Gargamel :)
Tyle strachu, tyle paniki...
no cóż: Przy drugim dziecku będę mądrzejsza! :)

dzięki wielkie za otuchę i rady.

Pozdrawiamy serdecznie!
napisał/a: ognista4 2011-01-10 17:42
i super;) nie ma co panikować;)
napisał/a: peperonia 2014-02-24 10:06
my też właśnie jesteśmy na etapie ząbkowania, gorączka też się pojawiła, ale mam na to sposób podaję dziecku milifen syropek na bazie ibuprofenu i szybko ja zbijam, u nas już były co chwile pobudki w nocy bo boli i dziecko płacze, a później cały dzień trzeba się bawić a tu mama nieprzytomna:) nieciekawy czas ale jakoś trzeba go przeżyć
napisał/a: HotChocolate 2014-09-14 13:05
moja córa nie gorączkowała przy ząbkach dlatego nie podawałam środków przeciwbólowych, jeśli gryzaczek nie pomagał, albo była niespokojna w nocy to dawałam Viburcol - to czopki homeopatyczne, bezpiecznie i naprawdę pomagają.
napisał/a: JoaSzasz 2015-04-01 23:33
Moja córeczka też przy wyżynaniu niektórych ząbków miała gorączkę i bardzo marudziła. Czytałam sporo opinii i pytałam znajomych i w końcu wypróbowaliśmy camilię, którą sporo osób poleca. Dała radę, nawet pomogła córeczce i była po niej spokojniejsza
napisał/a: Paulinaa321 2015-06-19 03:02
Tez podawliśmy z mężem tą Camilię naszej córeczce, jak wchodziło jej po kilka zabków na raz to potrafiła bardzo marudzić, preparat nam pomógł. Do tego chłodzące gryzaki i jakoś mała lepiej to znosiła