Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.

napisał/a: cezary9 2015-01-31 00:59
Witam.
Odłożyłem trochę grosza i chciałbym w końcu poprawić kosmetykę swojego ciała. Od urodzenia mam brak jądra i teraz mając już 23 lata chciałbym poprawić ten defekt poprzez wstawienie protezy implantu.
Z tego co się dowiedziałem to na NFZ nie ma takiej możliwości, bo koszt takiego zabiegu jest mocno zaniżony przez to nikt w tej cenie się tego nie podejmie. Zostaje zrobienie tego na własny rachunek.
Chciałbym zapytać o kilka rzeczy osób które przeszły taki zabieg lub coś wiedzą w tym względzie
1. Przede wszystkim jak wygląda tak naprawdę czas po takim zabiegu?
2. Czy bezpośrednio po takim zabiegu można swobodnie wrócić samochodem, taksówką do domu?
3. Można normalnie chodzić np. do toalety czy trzeba tylko leżeć w łóżku czy siedzieć w pozycji pół siedzącej?
4. Jaka długo trwa powrót do w miarę normalnego poruszania się i funkcjonowania?
5. Po jakim czasie można wrócić do pracy fizycznej?
6. Chciałbym tez zapytać jaki rodzaj protezy jest najbezpieczniejszy i najlepszy?
7. Czy taki zabieg może wiązać się z ryzykiem utraty płodności (którą się posiada nawet w przypadku braku jednego)?

Mam nadzieję, że ktoś odpowie i choć trochę przybliży mi ten temat. Wiem, że najlepiej byłoby zapytać o to lekarza ale trochę się wstydzę i chciałbym sobie najpierw to jakoś poukładać, a zwłaszcza zaplanować czas po takim zabiegu.
napisał/a: cezary9 2015-11-10 21:14
Nikt nic nie wie?
Może ktoś przeszedł taki zabieg i byłby tak miły podzielić się swoją historią?
Cały czas się na tym zastanawiam.
Ogólnie zastanawiam się czy po takim zabiegu będę mógł normalnie funkcjonować w domu, tzn. chodzić do toalety itp. P
Pracuje fizycznie, dźwigam ciężary to i wysiłek po takim zabiegu jest nie wskazany, jestem ciekaw na ile zwolnienia mógłbym liczyć po takim zabiegu? Pytam ponieważ nie chciałbym wrócić za szybko, a potem przy podnoszeniu ciężarów narobić sobie biedy.
Pozdrawiam
napisał/a: cezary9 2016-05-23 23:11
Czy np. po tym zabiegu będę mógł chodzić do toalety i wrócić swobodnie taksówką do domu? Chodzi tu po prostu powrót do domu z kliniki.
Przez ten tydzień siedziałbym, czy leżał ale żebym chociaż mógł do toalety pójść czy coś do jedzenia wziąć z kuchni? Jak przez ten czas jest z myciem się?
Pytam o takie rzeczy, ponieważ w domu nie mam zbytnio nikogo, kto mógłby się mną zająć.