zabieg krzywej przegrody nosa

napisał/a: sebastianzosia 2013-09-23 14:49
Witam
dzis byłem u lekarza i wyznaczył mi termin zabiegu na 7.04 kwietnia 2014 roku , mam takie pytania bo kazano mi sie stawic do szpitala tego samego dnia z samego rana, nie powinno się wczesniej stawic dzien czy teraz szpitale tak robią? bo martwie sie czy wszytsko zdążą mi zrobic jakięs badania itp, podac zastrzyk ten co z narkozą ma cos wspólnego. Bo pewnie zabieg będzie po południu. A i jeszcze jedno oni jakieś badania będą wogóle mi robili? bo ja nie mam zadnych badan, lekarz stwierdził że sie kwalfikuje i dał skierowanie na zabieg. I mógłby ktos napisac jak to wygląda wszytsko i co wziąc ze soba do szpitala? dzieki
napisał/a: kasia971 2013-09-23 15:51
Wyznaczono Ci termin zabiegu na 7.04, ale to oznacza, że w tym dniu masz się stawić do szpitala, natomiast, kiedy faktycznie będziesz miał operacje, to okaże się na miejscu. Na pewno nie tego samego dnia: do operacji trzeba być na czczo, być po rozmowie z anestezjologiem itp. Ja w szpitalu - państwowym - byłam cały tydzień.
Wziąć ze sobą: piżamę, szlafrok, przybory higieniczne, klapki (plastikowe najlepiej, żebyś mógł w nich iść pod prysznic).
napisał/a: sebastianzosia 2013-09-23 16:05
na skierowaniu mam napisane przewidywany termin zabiegu to 7.04.2014, jak spytałem pielegniarki kiedy być to onaz ze rano do 9 zebym był już przyjety, a jak spytałem a zabieg tez tego dnia to ona powiedziała , że tak 7 chyba ze sama nie wiedziała nie wiem,to mam nadzieję że tak i będzie i jakieś badania mi zrobio, tylko nie wiem po co kazała mi tak rano przyjezdzac wystarczyłoby w południe pewnie no ale nie wiem nigdy jeszcze w szpitalu na dłużej nie byłem wiec nie wiem co i jak.
i nie wie ktos może jak z zwolnieniem do pracy, od tego dnia liczyć co jestem w szpitalu czyli od 7 i tak w pracy informowac? bo pewnie zwolnienie dopiero przy wypisie mi dadza ale ile dni wstecz? ja w pracy mam 5 dni za doniesienie zwolnienia a tyle to mogę być w szpitalu
napisał/a: kasia971 2013-09-23 16:18
Zwolnienie dostaniesz przy wypisie, ewentualnie w trakcie pobytu możesz dostać zaświadczenie, że aktualnie przebywasz w szpitalu.
napisał/a: sebastianzosia 2013-09-23 16:20
od dnia pobytu czyli od 7?
napisał/a: kasia971 2013-09-23 16:26
Tak.
I weź ze sobą jakieś pieniądze. Mnie na przykład kazali dopłacić 120 złotych za płytki (stabilizatory) do nosa, gdyż NFZ nie refunduje.
napisał/a: sebastianzosia 2013-09-23 16:28
no dzieki, i co zgłosic sie z samego rana tak jak pielegniarka kazała? jeszcze dziwi mnie ze mi zadnych badan lekarz narazie nie zlecił tylko ze tak powiem na oko, tam cos porobia mi?
napisał/a: kasia971 2013-09-23 16:47
Tak, zgłosić się z samego rana, tak jak powiedziała pielęgniarka.
Ja przed szpitalem miałam robioną morfologię, badanie moczu, prześwietlenie płuc i EKG. Ale teraz opieka ambulatoryjna i szpital przerzucają między sobą wykonanie badań, więc pewnie zrobią Ci badania w szpitalu.