ząb mądrości

napisał/a: Gumek94 2013-04-01 09:17
witam, ponieważ mam problem z zębem mądrości, poprzedni ząb po prawej stronie urósł jakoś, teraz mam prawie 19 lat i chyba kolejny ząb mądrości chcę jakoś wyjść na zewnątrz, w nocy mam dziwne uczucie w miejscu tam gdzie ząb mądrości mi rośnie, na razie jest pod dziąsłem i ma dużo miejsca więc chyba dobrze wyrośnie ale zrobiło się coś że po prostu nie mogę jeść tą częścią tam gdzie po prostu rośnie ten ząb czy to normalne ? nigdy nie miałem takiego czegoś i się trochę obawiam proszę o pomoc
napisał/a: ratownik_0395 2013-04-01 11:12
Witaj.
Możesz mieć po prostu bardziej zbitą śluzówkę w okolicy tego zęba i tym samym ma on utrudnione wyżynanie się - powoduje nacisk na dziąsło, obrzmienie i jego bolesność. Jedząc, naciskasz dziąsło do korony tego zęba i sam sprawiasz sobie ból. Najlepiej pójść do dentysty, trzeba sprawdzić czy nie jest to ząb zatrzymany - jeśli jest zatrzymany lub ma inne problemy np. zakrzywiony korzeń itp. trzeba będzie go usunąć chirurgicznie. Może też dojść do rozwinięcia się stanu zapalnego i wtedy potrzebny bedzie antybiotyk dlatego teżwizyta u dentysty jest wskazana. Pozdrawiam ! :)
napisał/a: madola 2013-04-25 07:59
3 lata temu lekarz dał mi skierowanie na usuwanie ósemek do lekarza, ale to był inny dentysta niż mój. U mojej dentystki przez 3 lata takiej informacji nie otrzymałem. Czyżby ktoś miał prowizję za kierowanie pacjentów do siebie?
napisał/a: gabriello77 2013-04-28 15:21
Ale czy od razu trzeba usuwać? Ja mam podobną sytuację, też boli ale to chyba wina dziąsła jak się ząb przebija. Jak dal mnie rozwiązanie z usuwaniem to ostateczność...
napisał/a: madola 2013-04-29 08:18
Ten pierwszy lekarz twierdził, że te zęby w przyszłości sprawią, że wszystkie inne będą wyglądały kiepsko, tj. brakuje w szczęce miejsca dla wszystkich zębów.