,,ząb mądrości'' - nie ma miejsca

napisał/a: misio2682 2013-02-07 20:16
Witam, od ok roku czasu miewam ból tzw. zębu mądrości. Początkowo myślałem że się wyrzyna i tak musi być , ale już trochę czasu minęło i jest bardzo nieciekawie. Prawa strona czaszki bardzo mnie boli, ból promieniuje aż do ucha ! Boli mnie prawa strona żuchwy, wraz z policzkiem, ten ból jest promieniujący. Dziś wiem że muszę usunąć ten ząb, umówiłem się na wizytę lecz dopiero na 21.02 czyli za 2 tygodnie. Z braku czasu nie interesowałem się tym zębem ale teraz jak bardzo mi doskwiera zauważyłem że ten ząb ósmy wchodzi na siódemkę, leciutko dotyka i siódemka nie nie rośnie równo z pozostałymi zębami , jest opuchlizna i to mnie najbardziej niepokoi. Mam nadzieję że nie będę musiał usunać siódemki. Oto poglądowe zdjęcie . Proszę o porady . Czy mogę jeszcze poczekać te 2 tygodnie , czy szukać jak najszybciej jakiegoś innego stomatologa który usunie tego zęba ?
(
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e2b4d848ed3b6c1f.html
http://imageshack.us/f/96/20130207193658.jpg/
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-07 21:56
Witam.
Siódemka wydaje się być zdrowa, bez zadnych uszkodzeń, więc nie ma na co czekać - ósemka jest do ekstrakcji najprawdopodobniej.
Trzeba zrobić pantomogram, odwiedzić chirurga stomatologicznego i pozbyć się zęba. Nawet jeśli ją przetrzymasz to z czasem zacznie się psuć, a leczenie tego zęba jest niezwykle trudne (z powodu lokalizacji).
Chirurg oceni stan zęba i zadecyduje o dalszym leczeniu. Pozdrawiam
napisał/a: misio2682 2013-02-08 09:38
Tak, siódemka jest zdrowa tylko obawiam się tego że w okolicy tej ósemki i siódemki mam bardzo spuchnięte dziąsło i ta siódemka tak jakby nie rosła równo z pozostałymi zębami i czy po usunięciu ósemki powinno się wyrównać?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-08 17:58
Ósemka może jeszcze się wyżynać i dlatego powoduje ból, zaczerwienienie, opuchliznę itd. do tego może rosnąć w kierunku siódemki co tym samym powoduje przekrzywianie się siódemki.
Usunięcie ósemki wydaje się być najlepszym wyjściem w tej sytuacji.