Z rany w palcu - wykryto gronkowca złocistgo

napisał/a: pawepan250 2016-02-18 13:27
Witam, na przełomie października i listopada na swojej dłoni zauważyłem dziwne łuszczenie skóry.
Zbagatelizowałem to bo myślałem, że wpływ na to ma zimne powietrze oraz częsty kontakt z pieniędzmi (zacząłem brać pod uwagę alergię na nikiel). Po jakiś czasie palec pomimo smarowania rożnymi kremami tak się przesuszył, że samoistnie zaczął pękać powodując głębokie rany. Udałem się do dermatologa, na czas testów przepisano mi sterydowe maści Travocort i Advantan.Stan palca się poprawiał, ale palec nie chciał się doleczyć. Zrobiłem u alergologa testy na nikiel.. efekt - ujemne.
Alergolog dała mi skierowanie do placówki bakteriologicznej w celu zrobienia posiewu pod kątem bakteriologicznym z tych ran.
Dzisiaj odebrałem wynik i wykryto gronkowca złocistego metycylino wrażliwego (MSSA) |+++|
Z alergologiem widzę się dopiero we wtorek. Czy mam się udać jak najprędzej do lekarza pierwszego kontaktu i nie czekać do wtorku? Tydzień temu była jeszcze rana z której pobrano posiew dziś już jest zagojona..
Poniżej zamieszam zdjęcie z listopada jak i z dzisiaj.. Rana tydzień temu bardzo ropiała.. teraz się zagoiła. Lecz widać, że palec jest trochę "zjedzony"