yasminelle

napisał/a: liliana2 2007-11-13 19:49
witam
od 2 dni bire pigółki (pierwszy raz) ale musz je przestac brac, czy rozleguluje mi sie cykl?
i jeszcze jedno czy bede mogla wziac niepelne opakowanie (bo zostalo 19 tabletek) , kiedy nastepnym razem bede chciala ponownie zaczac brac tabletki?
napisał/a: Madonna 2007-11-13 21:24
Możesz liczyć na rozregulowanie cyklu.
napisał/a: Caroline2 2007-11-14 20:31
Yasminelle można przestać brać w każdej chwili ale raczej jest to nie wskazane. Jak zostanie ci niepełne opakowanie dokończ je jak wystąpi pierwszy dzień miesiączki, następnie po 19 tabletkach rozpocznij nowe opakowanie, wez 2 tabletki i mozesz zrbic przerwe, ale mozesz tez przyjac reszte opakowania i nie robic przerwy. Jednorazowy brak przerwy miedzy opakowaniami nie jest szkodliwy.
napisał/a: Aramejka 2007-11-30 14:04
Ja również mam pytanie dotyczące tych tabletek i będę bardzo wdzięczna, jeżeli otrzymam na nie odpowiedź. Mój problem polega na tym, że właśnie kończę blister Mercilonu (dokładnie dzisiaj jest ostatni dzień) i przechodzę na Yasminelle, ale niestety brakuje mi jednej tabletki Mercilonu w blistrze, co oznacza, że nie mogę dzisiaj wziąć ostatniej tabletki. Pytanie moje brzmi - jak powinnam się zachować: nie przejmować się tą ostatnią tabletką, zrobić przerwę nie większą niż 7 dni i zacząć normalnie brać Yasminelle, czy może wcale nie robić przerwy i dzisiaj wziąć pierwszą tabletkę Yasminelle?? Na pewno nie byłoby problemu, gdybym nie przechodziła na tabletki o mniejszej ilości hormonów (jakimi są Yasminelle). Oczywiście wiem, że powinnam była zapytać mojego ginekologa, ale niestety nie zrobiłam tego:/ Będę naprawdę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
napisał/a: Monia D 2007-12-10 10:12
Witam, biorę tabletki od tygodnia i niestety wystąpiło zapalenie pęcherza (innych zmian u siebie nie zauważyłam). Mam pytanie czy powinnam przestać brać tabletki? Czy skutki uboczne występują tylko przy pierwszym blistrze?
napisał/a: kasia89ldz 2009-06-09 16:00
Cześć,
mam problem z tabletkami Yasminelle. Biore - a raczej brałam je przez pół roku. Po 2 opakowaniu zaczęło mnie mdlić. Kiedy skonsultowałam się z moim ginekologiem powiedział mi że na początku może tak być. Ale niestety mdłości pozostały a mój partner zauważył zmiany w moim zachowaniu. Ostatnio robiłam sobie badania okresowe i nie wypadły najlepiej. Doszłam do wniosku że to między innymi przez Yasminelle. Ale to nie koniec moich problemów. Z moim partnerem jestem od roku razem i czuję, że wkońcu " to jest to". NIC DODAĆ I NIC UJĄĆ ! Kocham go całym sercem i w ogień bym za nim wskoczyła. Ale nie wiem czemu w minioną sobotę zaczęły gnębić mnie myśli że "to jednak nie to" itd. Zupełnie znienacka bez żadnej przyczyny. Od tak po prostu. Tak jakby te tabletki hamowały moje zdrowe myśli a wpajały jakieś toksyny, które je zaburzają. To jest jakieś chore. Nie umiem sobie z tym poradzić. POMóżCIE MI PROSZE !!! NIE CHCE ZNISZCZYć TEGO CO BUDOWAłAM PRZEZ TEN CZAS !!!

Z góry serdecznie dziekuje !
napisał/a: Madonna 2009-06-22 10:51
Jedno z drugim może mieć coś wspólnego.
napisał/a: polka891 2009-07-20 19:37
Witam.
Mam zespół policystycznych jajnikow. Lekarz przepisał mi yasminelle i chcę zacząc brac te tabletki nie jako antykoncepcje, wzesniej zazywałam duphaston, nie pamietam jednak od kiedy powinnam brac yasminelle by wywołac miesiączke, jako zastepstwo za duphaston.nie moge teraz sie skontaktowac z moim lekarzem i bardzo bym prosiła o pomoc jak najszybciej!z gory serdecznie dziekuje.
Paulina
napisał/a: izabelka-84 2009-07-21 13:54
kasia89ldz napisal(a):Cześć,
mam problem z tabletkami Yasminelle. Biore - a raczej brałam je przez pół roku. Po 2 opakowaniu zaczęło mnie mdlić. Kiedy skonsultowałam się z moim ginekologiem powiedział mi że na początku może tak być. Ale niestety mdłości pozostały a mój partner zauważył zmiany w moim zachowaniu. Ostatnio robiłam sobie badania okresowe i nie wypadły najlepiej. Doszłam do wniosku że to między innymi przez Yasminelle. Ale to nie koniec moich problemów. Z moim partnerem jestem od roku razem i czuję, że wkońcu " to jest to". NIC DODAĆ I NIC UJĄĆ ! Kocham go całym sercem i w ogień bym za nim wskoczyła. Ale nie wiem czemu w minioną sobotę zaczęły gnębić mnie myśli że "to jednak nie to" itd. Zupełnie znienacka bez żadnej przyczyny. Od tak po prostu. Tak jakby te tabletki hamowały moje zdrowe myśli a wpajały jakieś toksyny, które je zaburzają. To jest jakieś chore. Nie umiem sobie z tym poradzić. POMóżCIE MI PROSZE !!! NIE CHCE ZNISZCZYć TEGO CO BUDOWAłAM PRZEZ TEN CZAS !!!

A więc tak; po Yasminelle możesz czuć się gorzej (np. bóle glowy, mdłości plamienia, wahania nastrojów itp.) więc skoro tak na Ciebie działają to zmień je na inne tabletki.
A co się tyczy chłopaka, to prawdopodobnie cos dało Ci do myślenia i nie były to tabletki.
Pozdrawiam.
napisał/a: Madonna 2009-07-21 13:58
Z badań wynika, że anty zaburzają dobór naturalny, więc taka reakcja jest zrozumiała.
napisał/a: insidemyself 2009-07-27 19:59
Witam!

Moje miesiączki charakteryzują się tym, że na początku zawsze mam tzw. "plamienie". Chciałabym się dowiedzieć czy pierwszy dzień plamienia jest pierwszym dniem, w którym powinnam wziąć pierwszą tabletkę"?

Dziękuję z góry za odpowiedź :)
napisał/a: Madonna 2009-07-27 20:06
1. dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia.
Plamienie wlicza się do poprzedniego cyklu.