Yasmin

napisał/a: milka18 2006-08-29 11:23
Witam!
W związku z bolesnymi miesiaczkami udałam sie do Pani ginekolog.ta po badaniu powiedziała mi, ze w zwiazku z niedokładnym złuszczaniem się nabłonka w pochwie mogę mieć tak bolesne miesiączki oraz moze to prowadzić do cofania się fragmentów nabłonka do jajowodów i może to być bardzo niebezieczne. W zwiazku z tym przepisała mi tabletki o nazwie Yasmin, aby uregulowac cykl i aby był mniej bolesny a przede wszystkim by nabłonek się złuszczał i pochwa sie oczysciła. po powrocie do domu przeczytałam o tych tabletkach pare artykulów-i jestem przerażona..pisze sie tam nawet o przypadkach smiertelnych!..i ja teraz nie wiem co zrobić...czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć czy te tabletki anprawdę są tak niebezpieczne? I czy zaniechanie leczenia tej dolegliwosci moz e być dla mnie bardzo szkodliwe.Proszę o szybka odpowiedź...i pozdrawiam..
napisał/a: Alithia 2006-08-31 20:50
Po pierwsze najpierw trzeba zrobic badania hormonalne a dopiero potem przepisywac tabletki
Po drugi każde tabl anty są w jednakowym stopniu szkodliwe i niosą odpowiednie niebezpieczeństwo ze sobą, wiec stad ostropżnośc przy ich przepisywaniu i braniu, przestrzeganie przeciwwskazań oraz skutków ubocznych które jednak pojawiają się dośc często.
Po trzecie ja biore te tabletki. Jesli chodiz o mnie to sa ok. Nie przeszkadzaja mi w diecie odchudzajacej oraz dobrze sie po nich czuje.
Ale wszytko to sprawa bardzo indywidualana.
napisał/a: Madonna 2007-11-13 21:11
Rzeczywiście, intensywnie reklamowana Yasmin pociągnęła za sobą już troche ofiar: chorych i śmiertelnych.
Jak się teraz czujesz?
napisał/a: joasia79 2009-02-15 14:54
Mam pytanie.W czwartek skończyłam przyjmować opakowanie tabletek Yasmin.Czekam na okres ale niestety-na razie brak.Przyjmowałam tabletki regularnie,o tej samej porze dlatego zastanawiam się co może być przyczyną braku miesiączki.Czy może to,że od paru t ygodni współżyję z innym mężczyzną.Czy "skład "spermy może mieć wpływ na skuteczność tabletki?
napisał/a: werka001 2009-02-15 19:08
A ile dokładne dni nie masz okresu? Skład spermy napewno nie ma wpływu na skuteczność tabletek.
napisał/a: niki009 2009-02-15 20:05
Sklad spermy nie ma zadnego wplywu na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych. Jak dlugo je przyjmujesz? Przez pierwsze 3 miesiace przyjmowania tabletek moze wystapic brak krwawienia, lub tylko male plamienie, wiec nie ma sie czym martwic, to normalne. Lecz jesli przyjmujesz je dlugo i wczesniej nie mialas takiej sytuacji, radzilabym wizyte u lekarza.
napisał/a: joasia79 2009-02-15 20:15
Yasmin przyjmuję już przez rok czasu.Ostatnią tabletkę przyjełam w czwartek i zawsze okres pojwiał się w niedzielę.Być może niepotrzebnie panikuję ale zawsze trzeciego dnia w przerwie brania tabletek okres się pojawiał.Czy powinnam jeszcze cierpliwie czekać czy może zrobić test ciążowy?Sądzę,że mało prawdopodobna jest ciąża bo tabletki zażywałam o regularnej porze ale naprawdę się martwię.Czemu nie mam okresu??? ;((
napisał/a: Madonna 2009-02-16 13:37
7-dniowa przerwa już się skończyła?
napisał/a: werka001 2009-02-16 20:25
To teraz masz 7-dniowa przerwe ?Może jakieś zachwianie hormonów-trudno gdybać.
napisał/a: joasia79 2009-02-16 21:41
Yupi...okres się pojawił.Chyba niepotrzebnie spanikowałam ;)) Ale fakt,że wczorajszy dzień jak i dzisiejszy poranek był nie za wesoły.Dlatego z samego rana wybrałam się to apteki po test ciążowy,który wyszedł negatywnie.A po dwóch godzinach dostałam okres.Więc jako "użytkownik"tabletek Yasmin mogę stwierdzić,że są one niezawodne a Wam Drogie dziewczyny bardzo dziękuję za słowa wsparcia.Jeszcze raz dziękuję :)))
napisał/a: Madonna 2009-02-16 22:03
Możesz powiedzieć tylko tyle, że do tej pory nie wykryłaś ciąży, a nie że są niezawodne.
Ysmin działają także po zapłodnieniu, więc możesz nawet o tym nie wiedzieć.
napisał/a: emilcia88 2009-02-17 20:49
mam pytanie, czy po 7 dniach jest się już całkowicie bezpiecznym? wzięłam yasmin w 4 dniu okresu. Na ulotce yasminelle jest napisane, że od 1 dnia cyklu jest sie bezpiecznym, a jesli wezmie sie pigulke 2-5 dnia to po 7dniach, ale nie wiem czy yasmin działa na tych samych zasadach. pomozcie mi prosze!!!