Wzrost - dieta?

napisał/a: mutley 2013-02-26 16:10
Witam. Istnieją jakieś suplementy diety które wspomagają wzrost , tzn urośnie się po nich chociaż 3 - 5 cm ? Czy tran w tym wypadku jest skuteczny do wzorstu ? Jestem mężczyzną i mam 23 lata więc pytanie też czy jest sens zażywać czegoś na wzrost jeśli już raczej się nie rośnie w tym wieku?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-26 19:00
Jedynym skutecznym lekiem na wzrost jest hormon wzrostu. Wszystkie cuda o których możesz przeczytać w internecie takie jak suplementy Argininy, Ornityny czy zwisanie na drążku to ściema i szkoda na to kasy i czasu.
napisał/a: mutley 2013-02-27 22:40
a ten hormon wzrostu to jest dostępny w aptekach czy jakiś sklepach z suplementami itp. ? I pod jaką postacią? Czy masz na myśli hormon wytwarzany przez sam organizm ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-28 07:00
HGH jest lekiem na receptę i jest ściśle kontrolowany. A przepisuje się go dzieciom i młodzieży ze zdiagnozowaną karłowatością czyli wzrostem poniżej 150 cm.
napisał/a: Andzrej 2013-02-28 20:39
Po 5 latach zobaczyłem syna sąsiada, który wrócił z Anglii, wyjechał mając ponad 20 lat i przez ten czas urósł o głowę i przytył.
Był tylko na święta i na wszystkich zrobił wrażenie, z dziecka zrobiło się kawał chłopa. Nie wiem jak to się stało ale raczej hormonów nie brał.
napisał/a: Nya desu 2013-03-03 21:58
Z tego co wiem, to 23 lata to już troszkę za późno na wzrastanie ;) Hormony nie pomogą. Dlaczego? Otóż po zakończeniu okresu dojrzewania, chrząstki nasad kości długich kostnieją zamykając tym samym proces przyrastania kości na długość. Jedyne co można w takim przypadku zrobić, to nie garbić się, wzmacniać mięśnie kręgosłupa, które wyciągną sylwetkę do góry i wizualnie zyskamy kilka centymetrów :)
napisał/a: mutley 2013-03-05 15:44
a jak wzmocnić te mięśnie kręgosłupa? jakimi ćwiczeniami ?
napisał/a: Nya desu 2013-03-05 19:45
https://www.youtube.com/watch?v=D8QDI6QjnuI

Trening "Superset" (oglądaj od 32:15) - trening na brzuch i plecy. Poza mieśniami grzbietu brzuch też warto ćwiczyć, ponieważ podobnie jak mięśnie pleców, mięśnie brzucha również stabilizują kręgosłup. No i polecić mogę nieśmiertelną ławeczkę - tę znajdziesz w każdej siłowni :) [taka jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Na6yPui96mw]. A zakup do domu takiej ławeczki, to też niewielki koszt, już chyba od 300 zł można kupić.

I jeszcze zamiast krzesła kup sobie fitness ball (takie duże piłki gimnastyczne) i po prostu na niej siedź. Siedzenie na piłce wymusza prostowanie pleców, ćwiczysz równowagę. Można też skorzystać ze sposobu naszych prababć i siedzieć/chodzić z książką na głowie ;)