Wzmacnianie naderwanego więzadła

napisał/a: oczkers 2013-05-02 18:25
Po naderwaniu więzadła pobocznego strzałkowego w okolicach stycznia etap leczenia przebiegał dość sprawnie jednak zbyt wcześnie zdecydowałem się na grę w piłkę nożną, w efekcie uraz został odnowiony na przełomie lutego/marca i cały proces leczenia trzeba było rozpoczynać od nowa.
Od momentu zniknięcia bólu stopniowo coraz bardziej obciążam nogę (rower, lekka gra w piłkę oraz planowany basen), niestety dzisiaj przy zeskakiwaniu z obrodzenia (~1.5m) spadłem na ferelną kończynę i poczułem bolesne skręcenie (przeskoczenie), szczęśliwie było na tyle łagodne że ustałem na nodze i aktualnie odczuwam tylko lekki ból przy mocnym skręcaniu stawu.
Domyślam się, że nastąpiło lekkie naciągnięcie więzadła ale nasuwa się pytanie czy jest to normalny objaw w trakcie rehabilitacji spowodowany zbyt słabymi mięśniami/więzadłami czy zwyczajnie nie jest jeszcze do końca odbudowane?


PS. Około 2 lata temu pierwszy raz naderwałem to więzadło więc jest to już moja druga przygoda, a właściwie trzecia licząc nawrót. Czy jest jakiś lepszy pomysł na wzmacnianie więzadeł od basenu (pomijając przetaczania piłki po ścianie)?