WZJG

napisał/a: MatBet 2015-05-25 21:30
Witam serdecznie. Postanowiłem założyć ten oto temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć co nieco na temat swojej choroby. Ogólnie przewertowałem internet wzdłuż i wszerz, ale co forum, przypadek to inna opinia.
Na wstępie, wypadałoby się przedstawić i zaprezentować swoją historię choroby jak i przebieg (aktualnego) nawrotu... co też uczynię.
MatBet- wiek 22 lata, chorobę nabyłem w wieku 16 lat (dokładnie był to sierpień), czyli prawie 8 lat temu. Prowadzony przez lekarzy specjalistów jak dotąd przeżyłem jedną kolonoskopię. W tymże okresie również, przeżyłem dwa mocne nawroty, jak i małą serię tych łagodnych, które pozwalały mi normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Pierwszy mocny nawrót miałem po roku nabycia choroby. Oczywiście wylądowałem w szpitalu i przepisano mi sterydy. Po tygodniu, albo półtora, wszystko wróciło do normy.
Drugi poważny nawrót mam teraz. Męczę się z tym prawie 2 miesiące. Co prawda przez ostatnie 2 tygodnie objawy choroby takie jak obfite krewienia, bóle jelita grubego, czy bóle brzucha ustały. Lecz nadal męczą mnie dość częste wizyty w toalecie jak i biegunki(śladowe ilości krwi). Co prawda wizyty w toalecie zmniejszyły się, ale nie pamiętam kiedy ostatnio przespałem spokojnie noc, bez wstawania biegusiem na toaletę.
Dodam jeszcze, że w tym roku moje życie zmieniło się o 180 stopni. Mianowicie postanowiłem zmienić swoje miejsce zamieszkania i wyprowadziłem się za granicę(Niemcy). Od stycznia zmieniłem swój styl życia. Dieta beztłuszczowa jak i bez cukrowa zagościły w moim menu. Regularne treningi na siłowni sprawiły, że zrzuciłem kilka ładnych kilogramów. Co prawda, jak do siłowni i diety doszedł nawrót choroby to już tak wesoło nie było.Od ponad miesiąca nie uczestniczę w życiu towarzyskim. Nawrót strasznie mnie wycieńczył. Oprócz zrzuconych przez samego siebie 11 kg, choroba "pomogła" mi zrzucić dodatkowe 5 kg. Aktualnie waga zaczęła się utrzymywać(choć z tym różnie). Staram się jeść więcej, ale czasami nie wychodzi.

Zażywam 3x 2 tabletki dziennie Assamax 500. Zacząłem pić rumianek, słysząc że ma właściwości przeciwzapalne( i osobiście polecam).
Tak jak wspomniałem wcześniej, męczą mnie biegunki. Czy istnieje jakaś możliwość zatrzymania biegunek w szybki sposób?
Mam egzamin z języka niemieckiego za jakiś czas i wolałbym nie narobić pod siebie, przy komisji :P.
Jak Wy Ludzie radzicie sobie z tą chorobą, gdy macie nawrót. Wasze życie towarzyskie istnieje?
Jakie tabletki przeciwbólowe mogę zażywać?
Co z dietą ? Jaką prowadzić? Co wyeliminować?
Co ze sportem? Siłownia, siłownią, tego tłumaczyć mi nie trzeba, ale... Chciałbym uczęszczać na boks? Czy przy moim schorzeniu to 'bezpieczne' ?

A i również pragnę dodać, iż rok temu pozbyłem się woreczka żółciowego z powodu kamicy żółciowej. Niestety po zdiagnozowaniu mnie przez okolicznego lekarza(domowego) zwlekaliśmy tak długo, że uszkodzeniu uległa moja trzustka. (Takie dodatkowe informacje na temat mojego stanu zdrowia).

Przepraszam za rozprawkę. Chciałem po prostu zawrzeć wszystkie niezbędne informacje w tekście.

Pozdrawiam, MatBet.
napisał/a: g69 2015-05-26 06:10
Proponuję na początek tę publikację:
https://leczeniecu.files.wordpress.com/2010/12/shcc1.jpg
Po niżej kolega,który ma nasze schorzenie ,prowadzi bloga i przetłumaczył ważniejsze założenia:
https://leczeniecu.wordpress.com/metody-leczenia/dieta-raw/

To na razie tyle ,gonię do roboty.