Wzdęcie brzucha 'oddychanie brzuchem'

napisał/a: Dominik2000 2014-11-23 21:45
Witam! Otóż od kilku dni mam wzdety brzuch do tego strasznie boli dodam ze problem jest dziwny bo oddycham brzuchem tzn jak biore wdech to brzuch rosnie jak wypuszczaM to opada do tego towarzyszy mi ból pleców, przy zjedzeniu przykładowo obiadu brzuch jest napełniony i jak biore wdech to czuje sie tak jakby miał zaraz pęknąć.... ktos wie co to moze byc ? Pomóżcie juz nie wiem co robić...
napisał/a: Konstans 2014-11-24 10:23
Witaj,
może masz problemy z nietolerancją pokarmową i stąd takie objawy?
Ale bardziej to wygląda na stan zapalny i obecność patogenów.
Cokolwiek to jest, postaw na odpowiednią dietę- wyrzuć z menu nabiał, cukry, węgle. Jedz warzywa, tłuszcze, białko.
Poczytaj o diecie przecigrzybicznej. na tym forum pisaliśmy o tym nie raz.
Pozdrawiam.
napisał/a: Dominik2000 2014-11-24 11:14
Wykonałem badania nic na nich nie wyszło niepokojącego poza żelazem trochę podniesionym co dalej robić udać się do lekarza czy dieta? Jest masakra brzuch jak piłka do tego jak biorę wdech to się napełnia
napisał/a: Konstans 2014-11-24 11:17
Dominik2000 napisal(a):Wykonałem badania nic na nich nie wyszło niepokojącego poza żelazem trochę podniesionym co dalej robić udać się do lekarza czy dieta? Jest masakra brzuch jak piłka do tego jak biorę wdech to się napełnia


Podtrzymuję to, co powiedziałam powyżej :)
Weź się za odpowiednią dietę i obserwuj organizm.
napisał/a: Dominik2000 2014-11-24 11:25
Dzięki za odpowiedź ale czy myślisz ze zła dieta miała by wpływ na pompowanie się brzucha podczas nabierania powietrza? Od dziś zastosuje się do twoich zaleceń
napisał/a: Konstans 2014-11-24 11:58
Dominik2000 napisal(a):Dzięki za odpowiedź ale czy myślisz ze zła dieta miała by wpływ na pompowanie się brzucha podczas nabierania powietrza? Od dziś zastosuje się do twoich zaleceń


Masz tam najprawdopodobniej przerost niekorzystnych bakterii. Stąd napompowanie brzucha podczas oddechu. Przyczyn może być wiele ale ta jest najbardziej logiczna.
jeśli boli Cie brzuch - zrób USG. Wykluczy badź wskaże na coś. Na pewno nie zaszkodzi.

A dieta mimo wszystko - podstawa w problemach o podłożu gastro.
pozdrawiam :)
napisał/a: Dominik2000 2014-11-24 12:27
Dzięki za odp jestem juz zapisany na usg czy z usg mogę udać się do internisty czy bezpośrednio do gastrologa? A ten przerost bakterii da się pokonać dieta czy konieczne są jakieś leki? Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie
napisał/a: Konstans 2014-11-24 13:11
Dominik2000 napisal(a):Dzięki za odp jestem juz zapisany na usg czy z usg mogę udać się do internisty czy bezpośrednio do gastrologa? A ten przerost bakterii da się pokonać dieta czy konieczne są jakieś leki? Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie


Z opisem przyjdź tu ;)
ale też idź do lekarza. Internista na początek ok, bo pewnie na gastro będziesz musiał poczekać.
Pij dużo wody przed badaniem, by było miarodajne. I nie jedz niczego, co wzdyma.

Jesli chodzi o wyrównanie flory bakteryjnej to zależy. Leki - ale niechętnie wypisują je lekarze - musi być np. na gastroskopii wyraźnie pokazana candida, wówczas wypiszą. Inaczej - radź sobie sam :/
W obu jednak przypadkach - dietą musisz wspomagać stan swoich jelit. jeść dużo probiotyków, korzystnych bakterii z kiszonek domowych, warzywa, plus białko. Całkowicie należy zrezygnować z cukrów, unikac węglowodanów. Plus suplementy (poczytaj o tym). Przy konsekwentnej diecie potrwa to kilka miesięcy. Ale jak znów będziesz jadł źle - wszystko wróci. Raz zachwiana równowaga, długo i często daje o sobie znać, niestety.
Unikaj też alkoholu, bo podrażnia jelita i śluzówkę żołądka.

Wciąz bolą Cie plecy?
To też znaczące w problemach gastrycznych. Promieniujący ból okolic łopatek.
Spowodowane być może również stresem, przemęczeniem, niedrożnością wątroby i zółci.
Jak widzisz - to skomplikowana sprawa, bo człowiek z natury swej jest istotą skomplikowaną :)

Czy coś jeszcze Ci dolega? o czyms zapomniałeś nadmienić? bo wszystko ma znaczenie. Oczywiscie niczego nie wymyślaj, nie posądzam Cie o to ale wolę dopytać :)
Pozdrawiam chłopaku :)
napisał/a: Dominik2000 2014-11-24 13:31
Wszystko co mi dolega wymieniłem najgorsze jest to ze jajjem dużo owoców i warzyw praktycznie co dzień nawet w kanapce mam multum ich kapusta kiszona i ogórki również towarzyszą mi w codziennej diecie... Nie mam pojęcia co się mogło porobić w moim organizmie usg dopiero za 2. 5tyg staram się pić teraz dużo wody dziś skocze po jakieś soki jeszcze pytanie wynik usg dostaje się od reki?
napisał/a: Konstans 2014-11-24 13:48
Dominik2000 napisal(a):Wszystko co mi dolega wymieniłem najgorsze jest to ze jajjem dużo owoców i warzyw praktycznie co dzień nawet w kanapce mam multum ich kapusta kiszona i ogórki również towarzyszą mi w codziennej diecie... Nie mam pojęcia co się mogło porobić w moim organizmie usg dopiero za 2. 5tyg staram się pić teraz dużo wody dziś skocze po jakieś soki jeszcze pytanie wynik usg dostaje się od reki?


jak skoczysz po soki to będę musiała Ci wlać, więc lepiej tego nie rób ! :)
Nie wolno Ci zadnych soków - one szkodzą a przede wszystkim sa pożywką dla pasożytow, zawierają same cukry, a rzekome witaminy to tylko ... mit. Podaruj sobie na dzień dzisiejszy nawet te wyciskane własnoręcznie.
Wynik USG dostajesz od razu. Osoba przeprowadzająca badanie ma kompetencje do tego, by udzielić Ci istotnych informacji ale też wszystko zależy od jej wiedzy. Obyś trafił na eksperta.
napisał/a: Dominik2000 2014-11-24 14:13
Wedle rozkazu Pani kapitan a co mogę jeszcze zastosować z żywności aby wesprzeć organizm?
napisał/a: Konstans 2014-11-24 14:22
Dominik2000 napisal(a):Wedle rozkazu Pani kapitan a co mogę jeszcze zastosować z żywności aby wesprzeć organizm?


No, tak to mnie jeszcze nie nazywano ;)

Poczytaj moje posty nt. zdrowia, detoksu wątroby i w ogóle diety eliminacyjnej. Jestem gorliwym przeciwnikiem nabiału i glutenu :) Serio. Gdybyś był w zasięgu mojej reki - wytrąciłabym Ci kazdy tego typu produkt ! :)
W chorobach gastro, w jakichkolwiek problemach uk. pokarmowego - wdrożenie diety eliminacyjnej to pierwszy krok ku zdrowiu.
Zatem chłopaku bierz sie do lektury ;)
W razie pytań, krzycz ;)