Wzdęcia, przybranie na wadze, afty, (...)

napisał/a: toku 2013-10-18 03:22
Dzień dobry,
mój problem może wcale nie jest problemem, ale wydaję mi się, że nadszedł czas, by się nim zainteresować. Od dwóch lat jestem na ciągłej diecie. Udało mi się schudnąć sporo i wagę utrzymać. Uprawiałam i uprawiam sport (głównie biegałam, teraz co dzień joga i gimnastyka), wszędzie poruszam się rowerem. Ostatnio weszłam na wagę. Pokazała ona osiem kilo więcej, mimo że nikt nie zaobserwował tego, że przytyłam. Dodać do tego należy wieczne wzdęcie (które wygląda na co najmniej szósty miesiąc ciąży), afty, siniaki w dziwnych miejscach (głównie łydki i ręce) oraz ból brzucha po prawej stronie. Niekiedy w moim stolcu pojawia się jasna krew. Wiem, że muszę się udać do lekarza i to on powinien postawić diagnozę, ale chciałabym już wiedzieć co może się ze mną dziać.
Pozdrawiam serdecznie!
napisał/a: aaggaa3 2013-10-19 21:04
witaj, niestety bez badań ciężko coś podpowiedzieć bo przyczyn dolegliwości może byc wiele

na pewno warto zbadać hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4) zrobić morfologię z rozmazem, USG j. brzusznej oraz sprawdzić czy nie masz uczulenia na jakieś pokarmy (np. zawierające laktozę, gluten)