Wzdęcia, przelewanie się, luźne stolce

napisał/a: 11737 2014-05-13 17:07
Mam problemy z trawieniem, po zjedzonym posiłku wystepują gazy, przelewanie sie w żołądku, do tego dochodza luźne stolce. Zauważyłem także biały nalot na języku. Przez pewien okres jadłem same weglowodany złożone czyli kasze, chleby żytnie na zakwasie, ogółnie unikałem rzeczy smażonych oraz robionych na drożdzach. Efekty jako tako były ale nadal dokuczały wzdęcia. Aktualnie jestem na diecie rozdzielnej, nie łącze cukrów z białkiem ani tłuszczami. W zasadzie jem same cukry proste czyli banany, carbo, płatki kukurydziane na wodze i ew. raz dziennie jakaś kasze z warzywami. Przy takim odżywianiu praktycznie w ogole wzdęć, przelewania, luźne stolce sie jeszcze zdarzają no i od kiedy tak jem często widze krew na papierze(wczesniej tak nie było). Taka dieta jest męcząca i czasami po południu sie słabo czuje, mimo ze coś zjem.
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-13 20:13
Skoro jest widoczna krew na papierze to już jest sygnał że coś się dzieje i trzeba odwiedzić lekarza. Pozdrawiam.
napisał/a: wieszak 2014-05-15 15:13
Dokładnie, krew kale może być objawem poważnych schorzeń, ale może to być hemoroid.
A odnośnie diety - czy miałeś kiedyś robione testy na alergie pokarmowe albo nietolerancje? Twoja obecna dieta widocznie Ci nie służy jeśli czujesz się słabo wieczorami. Ograniczenie białka to nie do końca dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli masz problemy jelitowe - to oznacza, że potrzebujesz budulca aby podratować te jelita, a same cukry Ci nie wystarczą. Najlepiej jakbyś rzeczywiście odwiedził lekarza. Możesz też spróbować poleczyć się na własną rękę, a ja polecam te badania http://www.genom.com.pl/badanie-bazowe-jelit.html
napisał/a: 11737 2014-05-15 21:44
Na dniach ide do lekarza i porobie jakieś badania. Białko też spożywam, zazwyczaj wieczorem żeby nie kolidowało z trawienie wegli. Na razie staram się stosować dietę rozdzielną, może to pomorze w oczyszczeniu jelit skoro taki system powoduję prawidłowe trawienie. Łącząc białko z cukrami doprowadzało to do częstych gazów i przelewania sie z żołądku. Co do alergii na gluten i mleko to odstawiałem tego typu produkty i nic się nie zmieniało.
napisał/a: wieszak 2014-05-16 10:25
Mimo, że bardzo wiele osób ma problemy z nietolerancją mleka może Ciebie one jednak nie dotyczyły. A co do glutenu - jest on dodawany teraz wszędzie, więc taka prawdziwa dieta bezglutenowa jest ciężka i przechodzenie na nią bez uprzednich badań to czasami niepotrzebne męczenie się.