Wzdęcia, przelewanie, biegunki

napisał/a: wolfik25 2014-10-15 18:36
Witam od jakiegoś czasu mam problem tzn częste wzdęcia,przelewanie się w żołądku i jelitach co jest bardzo głośne i krępujące gdy położę rękę na brzuchu można wyczuć jak powietrze sie przesuwa.Miewam bóle lub dziwne uczucie jakby mi coś przeszkadzało z prawej strony brzucha.Dodatkowo często zdarzają się biegunki niezależnie od tego co zjem czy wypiję.przez to schudłam już ok 10 kilo .Robiłam badanie z krwi na wątrobę .ob i wszystko ok.Zaczyna mi to bardzo przeszkadzać w codziennym życiu gdzie się udać do lekarza jakie badania zrobić?
napisał/a: Konstans 2014-10-16 08:51
Witaj,
nie oczekuj, ze powiem Ci na jakie badania powinnas pójsc, bo na nich znów niewiele Ci wyjdzie (oby).
Przede wszystkim powinnaś zrozumiec, że ten cały dyskomfort jest spowodowany chorobą jelit, uk. pokarmowego, zaburzonej flory bakt., nietolerancjami, być moze przerostem grzyba, pasożytami.
Widzisz ?
To bardzo rozległa sprawa i uwierz - bardzo poważna.
Dobrze, ze napisałaś. Postaram Ci się pomóc jak umiem.
Najpierw Ty napisz, co jesz - wszystko.
Jak tryb życia prowadzisz?
Ile masz lat?
Od kiedy masz te problemy?
Czy coś się zdarzyło, że nagle zaczełaś sie źle czuć? (zatrucie, stres, niespanie, inne)

Pozdrawiam :)
napisał/a: wicia878 2014-10-22 07:18
Tak wiec 3 lata temu przy takich samych objawach pojechalem zrobic sobie gastroskopie oczywiscie prywatnie bo niechcialo mi sie walczyc z przychodniami o wypisanie skierowania, po pobraniu wycinku wynik byl za kilkanascie minut, Helicobacter, antybiotyk odpowiednia dieta i jak reka odjal, ulga niesamowita, polecam wizyte u gastrologa ;)
napisał/a: ashtray 2014-10-24 14:19
mnie przy podobnych objawach usg wykazało zespól jelita drażliwego, przy jednoczesnym pewnie zachwilaniu flory bakteryjnej po licznych tabletkach...krotkie leczenie pomogło, od kilku lat mam spokój. jestem teraz tylko bardziej podatna na wirusówki typu grypy żołądkowe. objawy wracają dopiero wtedy, kiedy przestaje dbać o to co jem ;)
napisał/a: Siatkareczka 2014-10-26 10:23
tutaj http://www.espumisan.pl/skad-sie-biora-wzdecia/przyczyny-wzdec/ znalazłam całą listę produktów które źle wpływają na prace naszego organzimu, staram się je ograniczać, aby nie unikać przykrych sytuacji.
napisał/a: bioneti 2014-10-26 16:42
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie kolonoskopii i w razie nie stwierdzenia zmian w wygladzie błony śluzowej pobranie wycinków w kierunku mikroskopowego zapalenia jelita grubego, gdy wynik okaże się negatywny można podejrzewać IBS?przerost flory jelitowej? i wdrożyć leczenie.
Proponuję spróbować przez kilka dni Nifuroksazyd 200mg 3x1 tabl. bez recepty, nastepnie rano na czczo probiotyk BioGaia 1 tablketkę przez ki8lka (7-14) kolejnych dni
napisał/a: neurotek 2014-10-27 12:13
Ponieważ mam podobne objawy jak w tytule,dopytać chciałem o często tu opisywany tzw. śluz podczas wypróżnienia,tzn.jak się go charakteryzuje,jak go rozpoznać bo rozumiem że podczas biegunki to raczej trudno jest?
napisał/a: Konstans 2014-10-27 14:55
neurotek napisal(a):Ponieważ mam podobne objawy jak w tytule,dopytać chciałem o często tu opisywany tzw. śluz podczas wypróżnienia,tzn.jak się go charakteryzuje,jak go rozpoznać bo rozumiem że podczas biegunki to raczej trudno jest?


Sluz jest widoczny i łatwo go zidentyfikować. Zazwyczaj wyglada jakby powlekał powierzchnię, na której się znajduje. Ma lekko białawy odcień. Czasem przypomina mydliny, czasem jakby białko jaja.
Stanowi na pewno nietypowy obraz, więc gdybyś miał z tym problem, pewnie bys zobaczył.
A kiedy i dlaczego powstaje?
W wyniku nieszczelnych jelit, nietolerancji pokarmowych , alergenów, stanów zapalnych.
Tylko dieta bezglutenowa i bezmleczna eliminuje ten patologiczny chorobowy stan. Więc jeśli miewasz problemy z uk. pokarmowym, konieczne wdroż dietę.
Pozdrawiam.
napisał/a: Eweline1 2014-10-27 18:33
a co moze być przycyzna takie uczucia jakby mi coś "ruszało sie pod skórą, przy żebrach, od zwenętrznej strony, mozna wyczuć pod reką, jakby cos się tam ruszało, tak od paru tyg, takie przelewanie, takie nie przyjemne uczucie. podpowiecie co robić?
napisał/a: Konstans 2014-10-28 12:42
Eweline napisal(a):a co moze być przycyzna takie uczucia jakby mi coś "ruszało sie pod skórą, przy żebrach, od zwenętrznej strony, mozna wyczuć pod reką, jakby cos się tam ruszało, tak od paru tyg, takie przelewanie, takie nie przyjemne uczucie. podpowiecie co robić?


Może masz pasozyty, glistę, inne?
Może to zła perystaltyka jelit tak działa u Ciebie?
Obstawiam to pierwsze ale należałoby wykonac badania na obeność patogenów (z krwi).
Lub napisz jakie inne masz objawy towarzyszące.
Pozdrawiam.
napisał/a: Siatkareczka 2014-11-05 12:55
Eweline napisal(a):a co moze być przycyzna takie uczucia jakby mi coś "ruszało sie pod skórą, przy żebrach, od zwenętrznej strony, mozna wyczuć pod reką, jakby cos się tam ruszało, tak od paru tyg, takie przelewanie, takie nie przyjemne uczucie. podpowiecie co robić?

ja też mam czasami mam wzdęcia ale mi pomaga espumisan w takich sytuacjach, tak drastycznych objawów jak ty nigdy nie miałam.
napisał/a: Eweline1 2014-11-09 15:49
Konstans napisal(a):
Eweline napisal(a):a co moze być przycyzna takie uczucia jakby mi coś "ruszało sie pod skórą, przy żebrach, od zwenętrznej strony, mozna wyczuć pod reką, jakby cos się tam ruszało, tak od paru tyg, takie przelewanie, takie nie przyjemne uczucie. podpowiecie co robić?


Może masz pasozyty, glistę, inne?
Może to zła perystaltyka jelit tak działa u Ciebie?
Obstawiam to pierwsze ale należałoby wykonac badania na obeność patogenów (z krwi).
Lub napisz jakie inne masz objawy towarzyszące.
Pozdrawiam.
włąsnie najpierw zrobie badania z krwi, kał i mocz i zobaczymy co wyjdzie. Jesli chodzi o perlastyke jelit to wątpię by to było to bo te takie przelewanie odbywa się od zewnętrznej strony żeber tuz pod piersiami