wzdęcia na tle nerwowym

napisał/a: amika3 2009-06-29 00:10
Witam... Proszę o pomoc, już kompletnie nie wiem co z tym zrobić, mam straszne wzdęcia połączone z bólem brzucha, szczególnie w nocy i rano, zawsze gdy np. śpię poza domem, ale i w innych sytuacjach. Wiem, że jest to na tle nerwowym, żadne leki na wzdęcia mi nie pomagają, miałam robione badania i też wszystko w normie... potrzebuję chyba czegoś silnie uspokajającego ale już nie wiem co to by mogło być. Melissy i inne ziółka mi nie pomagają :( Jest to strasznie uciążliwe i krępujące... Nie wiem co z tym zrobić...
napisał/a: dimedicus 2009-06-29 07:20
Takim lekiem stosowanym przy tego sytuacjach jest Sulpiryd(na receptę)same wzdęcia nie powstają same z siebie ale też przez nieodpowiednią dietę a stany nerwicowe tylko przyczyniają się do uzewnętrznienia objawów.dlatego należy stosować dietę lekkostrawną bez alkoholu,kawy,mocnych herbat,wody gazowanej,potraw wzdymających,tłustych,smażonych.Poprawić perystaltykę jelit
stosując błonnik,więcej ruchu.jedzenie posiłków w małych ilościach ale często.Dużo pic ok.2l napojów.Objawy wskazują na zespół jelita drażliwego(IBS)Szkoda że nie podałaś jakie leki były stosowane i jak długo.
napisał/a: Misia77 2009-06-29 17:31
Ja bralam sulpiryd przez jakis czas (ok miesiaca) i nie dosyc ze wcale mi nie pomogl to jescze zaszkodzil-dostalam mlekotoku w piersiach,okres zatrzymal mi sie na pol roku (musialam brac progesteron na wywolanie),do tego doszly jakies dziwne drzenia glowy,nie mowiac o tym,ze przytylam 8 kg...Lekarz(gastrolog) mi go przypisal bo stwierdzil,ze moje dolegliwosci sa na tle nerwowym.Bole brzucha i wzdecia jak mialm tak mam do tej pory...
Osobiscie nie polecam,slyszalam duzo zlych opini ta temat tego leku zanim zaczelam go brac,ale mimo wszystko sie zdecydowalam.
Pozdrawiam
napisał/a: PIOTR1972 2013-09-27 19:42
Witam Cie ,ja mam ten sam problem.Nawet jak sie lekko zdenerwuje,obleje czyms ,albo wiade w korek w miescie to objetosc brzucha rosnie .Bralem rozne leki na ibs na uspokojenie wnetrznosci ,mialem badana krew ,kal, gastostropie ,usg i nic.Mysle,aby jechac do prywatnej kliniki.Rzucilem palenie i zrezygnowalem z kolacji.Najpierw OK ,a po paru dniach znowu.Czasami mam ochote isc na tory.
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-28 22:16
Amika, Piotrze, przede wszystkim poszukajcie źródła problemu. Amika, zastanów się co się dzieje, gdy np. śpisz poza domem, dlaczego nie czujesz się bezpiecznie, jakie emocje Ci towarzyszą.
Piotrze, dolegliwości pojawiły się przed rzuceniem palenia czy po?
napisał/a: PIOTR1972 2013-09-29 21:45
WITAM dolegliwosci mam odkad pamietam,sprobuje wiecej sie ruszac.DZIEKI za zainteresowanie.
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-29 23:33
Piotrze wprowadź jak najwięcej błonnika do diety i zastanów się, czy warto denerwować się z powodu drobiazgów. Pozdrawiam.
napisał/a: PIOTR1972 2013-09-30 17:49
Fajnie by bylo sie nie denerwowac,ale taka juz moja natura.Pozdrawiam i dzieki za rady.Blonnik wprowadze i zrezygnuje z kawy(moj ostatni nalog
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-01 20:16
PIOTR1972 napisal(a):sprobuje wiecej sie ruszac.


Ruch to również doskonały sposób na stres a dotlenienie ciała wpływa korzystnie na wszystkie narządy :) Powodzenia.