Wzdęcia, krew w stolcu, nieregularny stolec?

napisał/a: Alexsjej 2012-12-29 10:30
Witam. Mam 31 lat , od 5-6 lat w moim stolcu raz to czesciej raz do zadziej pojawiala sie krew, poszedlem do lekarza rodzinnego bylo to gdzies 6-5lat temu , zrobil mi badanie paluszkiem , niczego niebylo, lekarz jednak zanipokojony krwia w stolcu, dal mi skierowanie na kolanostopie, Zbakatelizowalem to , gdzies po 3-4 latach znowu ta krem niedawala mi spokoju, znowu lekarz , skierowanie do chirurga badani paluiszkiem , badanie krwi , nic sie niedzieje , te ostanie badanie odbylo sie gdzies rok temu. Terez sytuacja nieco sie rozwinela ;/ , od jakiegos poltora tygodnia pojawily sie nieregularne stolce , 2 dni temu chodzilem do toalety 3 razy w dniu , zeby sie wyproznic , niby stolec jest na poltora grobosci kciuka , jadnak dzis , byl na przemian raz na poltora kciuka , a raz jak palec serdeczny, Czuje klucie czasem w jelitach raz z jednej raz z 2 strony.Raczej niezauwazylem zadnego uszczerbku na zdrowiu w okresie tych 6 lat oprocz tej krwi w stolcu , stolce byly normalnej grobosci , tylko ze z krwia, regularne poranne,ostanio bardzo zaczely meczyc mnie te wzdecia, Towazyszy mi coraz czesciej zgaga, Korcze martwie sie czy moze to nie rak ?? , w mojej raodzinie nik niechorowal na raka. Zarejestrowalem sie do ogulnego po skierownanie do gastrologa , i teraz to badanie zrobie , bo sie niepokoje, Aha , noi terz byl straszny dyskonfort ostanimi czasy przy oddawaniu stolca, ale minelo, Prosze bardzo o pomoc bo sie bardzo niepokoje, Pozdrawiam z gory bardzo Dziekuje za pomoc, Pozdrawiam, :)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-29 10:50
Witam
Badanie jak rektoskopia czy kolonoskopia powinno rozwiać wiele wątpliwości w celu postawienia dokładniejszej diagnozy.
Jak narazie, należy unikać posiłków tłustych oraz takie po których czujesz wzdęcia, dyskomfort w jelitach.
Trochę informacji na temat odżywiania znajdziesz w następujących tematach:
http://commed.pl/najwazniejsze-tematy-w-dziale-choroby-dolegliwosci-porady-vt78913.html
http://commed.pl/sport-a-odzywianie-w-dolegliwosciach-gastrologicznych-vt82902.html

Pozdrawiam
napisał/a: Alexsjej 2012-12-29 13:32
A czy to moze byc jakas infekcja pokarmowa ?? , bo generalnie to takie ma uczucie ze terz jak by mi bylo niedobze , czasem i szlo to od watroby, A fakt jest taki ze ostanio zjadlem , wlasnie w okresie tych poltora tygodnia , cos bardzo niepewnego , tak sobie analizuje ze to moze od tego. Bo jesli chodzi o raka jelita to objawy typu stolec olowkowaty , czy te bole po prawej stronie , wzdecia itp, to sa poczatkowe objawy czy moze jest to zaawansowana faza chorobowa ??
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-29 14:34
Wykonaj aktualną morfologię krwi oraz moczu, jak będą podwyższone próby wątrobowe ALAT, ASPAT to znaczy że coś z wątrobą się dzieje i wtedy wykonuje się dalszą diagnostykę jak usg wątroby.
Czy są niepokojące zmiany w obrębie jelita grubego to można stwierdzić na podstawie pobrania wycinka do badania histopatologicznego, który pobiera lekarz przy wykonywaniu kolonoskopii.
napisał/a: Alexsjej 2012-12-29 19:10
Dziekuje bardzo za odp , jak na razie to biore espunisan , kupiłem sobie dziorawiec , i będę stosowal djete do momentu wyjaśnienia sprawy , aha bo jeszcze jakiś czas temu bralem dluzszy czas antybiotyk , raz 7 dni i w zasadzie po tygodniu znow przez 14 dni. No i dodam też ze krwi puki co niema , ale widać sluz który zostaje na papierze. I mam pytanie bardzo ważne czy można wykluczyć nowotwor ?? Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-29 19:22
Aby stwierdzić czy są zmiany nowotworowe to tak jak wspomniałem w poprzednim poście, najważniejsze to badanie histopatologiczne wycinka oraz oznaczenie markerów CEA, Tumor M2-PK, CA 19-9, badanie na krew utajoną.
Skupić się jak narazie na zdrowszym odżywianiu, więcej ruchu, świeżego powietrza, unikać stresu i nie wróżyć sobie od razu że to nowotwór bez podstawowych badań.

Pozdrawiam
napisał/a: Martti 2015-07-28 12:49
Czesc Alexsjej,
Mam bardzo podobne objawy i tez sprawy nie ida najlepiej. Wizyta u lekarza, stwierdzone hemoroidy, stosowane czopki i kremy i w sumie raz wiece raz mnie krwi.
Jakies nowosci z Twojej strony ? Jestem ciekaw jaka diagnoza ze strony innego specjalisty,
Pzdr