Wzdęcia - jak sobie radzić?

napisał/a: Izanku 2014-03-31 22:41
anajaga napisal(a):i znowu ta chemia:( chcialabym wiedziec co powoduje u mnie te problemy, przeciwdzialac a nie znowu jakies specyfiki ktore szkodza bardziej niz pomagaja


No raczej...
A w ogóle to z tego co się orientuje to nie wszystkie leki muszą szkodzić, bo espumisan działa powierzchniowo, więc w ogóle nie ingeruje w Twój organizm.
napisał/a: anajaga 2014-04-01 09:39
ja mysle ze najwazniejsze to swiadomo sie odzywiac. zrobcie kod metaboliczny wtedy bedziecie wiedzialy co mozecie jesc co wam nie szkodzi
napisał/a: Izanku 2014-04-04 18:31
anajaga napisal(a):ja mysle ze najwazniejsze to swiadomo sie odzywiac. zrobcie kod metaboliczny wtedy bedziecie wiedzialy co mozecie jesc co wam nie szkodzi


czym jest kod metaboliczny?
napisał/a: MonikaB. 2014-04-22 19:02
Przede wszystkim powinnaś zaobserwować po jakich produktach występują wzdęcia, czasowo ograniczyć/wyeliminować i zobaczyć jak organizm reaguje.
Poniżej podaję kilka innych przyczyn powodujących wzdęcia:
- jedzenie w zbytnim pośpiechu w wyniku którego dochodzi do połykania powietrza, które się gromadzi w organizmie powodując przykre dolegliwości
- wypijanie dużych ilości napojów gazowanych
- nadmiar białka i tłuszczu w diecie
- zespół jelita drażliwego (jeżeli wzdęciom towarzyszy biegunka lub zaparcia)
- niedobór enzymów trzustkowych
- nietolerancje pokarmowe na gluten lub laktozę
Radziłabym skonsultować się z lekarzem, gdyż długotrwałe wzdęcia mogą być objawem chorobowym.
napisał/a: Izanku 2014-04-29 20:35
a myślicie, że wzdęcia to może być reakcja alergiczna?
napisał/a: Asto 2014-04-29 20:41
aidable napisal(a):a myślicie, że wzdęcia to może być reakcja alergiczna?

Wątpię ale sadząc po tym ile Cie to trzyma - radzę skorzystać ze specjalisty.
Odczuwasz wątrobę?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-29 21:12
aidable napisal(a):a myślicie, że wzdęcia to może być reakcja alergiczna?

Jak najbardziej może to być reakcja alergiczna czy też nietolerancja niektórych pokarmów. Można zrobić testy z krwi pokarmowe jak również Iga I IgE całkowite.Pozdrawiam.
napisał/a: Izanku 2014-05-02 21:47
już mnie boli głowa na myśl o badaniach, lekarzach itd. Zwłaszcza, że jest opcja, że jak cie dopadną wzdęcia to możesz posiłkować się lekiem i mija. Zwłaszcza, że te on działa zadziwiająco szybko i zaraz zapominasz o kłopocie (oczywiście do następnego razu).
napisał/a: dor_salva 2014-05-28 13:55
mam pytanie co dokładnie wykazują wyniki badań na nietolerancję pokarmową? Których produktów unikać? Hmmm... słyszałam o tym, ale napiszcie więcej, bo jestem ciekawa. I dajcie znać ile tej krwi trzeba oddać do badania.
napisał/a: Konstans 2014-05-28 14:46
koobietka napisal(a):mam pytanie co dokładnie wykazują wyniki badań na nietolerancję pokarmową? Których produktów unikać? Hmmm... słyszałam o tym, ale napiszcie więcej, bo jestem ciekawa. I dajcie znać ile tej krwi trzeba oddać do badania.


Ja robiłam sobie domowy test FoodDetectiv. Wystarczy kropelka krwi i po kilku minutach masz już wynik. No cóż, różne opinie o tym słyszałam - że w zasadzie wielu ludziom pokazuje to samo, czyli najbardziej alergenne produkty. Mi wyszło podobnie i standardowo- soja, mleko, jajka, pszenica, skorupiaki, owies, żyto, kukurydza, więcej nie pamiętam. Na początku się buntowałam i schowałam wynik między książki :) Ale wówczas nie miałam jeszcze tej wiedzy, jaką posiadam teraz. Mam Hashi i nic dziwnego, ze po każdym zbożu czułam się fatalnie, o glutenie już nie wspomnę. To samo dotyczy nabiału.

Wniosek: ja latami lekceważyłam sygnały organizmu, które były oczywiste (by tych produktów nie jeść). Potem trafiłam na to Forum i zmądrzałam, dojrzałam i wreszcie wzięłam się za siebie :))))))

Powodzenia :))))
napisał/a: karolina886 2014-05-29 10:21
Ja mialam robiony kod metaboliczny na 201 produktow, dostaje sie taka liste i na niej zaznaczone jest...czy dany produkt mozemy jesc czy nie oraz jest oznaczony stopien od 1 do 4 na jaki okres nalezy sie pozbyc porduktow. Okres 1 i 2 to czas odstawienia 3-6miesiecy a stopien 3 i 4 to najlepiej na cale zycie. Kod na 201, sa to produkty ktore najczesciej spozywamy (pieczywo, miesa rozne, nabial, owoce, warzywa, kofeina, czekolada, herbaty). Jak chcesz moge ci podeslac taki kod metaboliczny, moj :)
napisał/a: Konstans 2014-05-29 11:09
karolina886 napisal(a):Ja mialam robiony kod metaboliczny na 201 produktow, dostaje sie taka liste i na niej zaznaczone jest...czy dany produkt mozemy jesc czy nie oraz jest oznaczony stopien od 1 do 4 na jaki okres nalezy sie pozbyc porduktow. Okres 1 i 2 to czas odstawienia 3-6miesiecy a stopien 3 i 4 to najlepiej na cale zycie. Kod na 201, sa to produkty ktore najczesciej spozywamy (pieczywo, miesa rozne, nabial, owoce, warzywa, kofeina, czekolada, herbaty). Jak chcesz moge ci podeslac taki kod metaboliczny, moj :)


Ojej, z wielką chęcią !!!!! :)
Dziękuję Karolka :)
Ale jak to się bada? Z krwi? Trzeba jeść te produkty, żeby test wyszedł wiarygodnie? bo ja już do glutenu i nabiału wrócić nie mogę (całe szczęście).
No dobra, poczekam na Twoje dalsze instrukcje i może zrozumiem temat :))))

Pozdrawiam :)