Wzdęcia - jak sobie radzić?

napisał/a: Izanku 2014-03-13 13:11
to granulki szybciej działają? w ogóle lek w granulkach? Granulki to kojarzą mi się ze środkiem do udrażniania rur kanalizacyjnych "kret"
napisał/a: czikita3 2014-03-13 14:59
he he ale porównanie. Gdzieś po drodze było o szukaniu przyczyny wzdęć, u mnie przyczyną jest miesiączka i niestety nie da się tej przyczyny wyeliminować, więc zostają tylko środki na wzdęcia. Ja ogólnie wolę w tabletkach niż granulki.
napisał/a: Izanku 2014-03-15 17:15
No właśnie ja też bym wolała tabletki. Ze względu na skojarzenia ;)
napisał/a: agrestowa 2014-03-16 18:53
A ja chyba... bez względu na skojarzenia właśnie ;) A wracając do granulek - to jest coś do rozpuszczania? Tak jak herbatka? Jak szybko działa?
napisał/a: czikita3 2014-03-27 22:26
Ja idę niedługo na usg brzucha i kazali dzień wcześniej wziąć dość dużą dawkę espumisanu, bo aż 3*2 tabletki. Chyba do samego badania z domu nie wyjdę :P
napisał/a: ja29 2014-03-27 23:48
Napenwo pozwoli Ci szybko pozbyć się wzdęć, u mnie działa fajnie i daje sporą ulgę. A też czasem przed badaniem stosowałam.
napisał/a: dor_salva 2014-03-28 13:27
odpowiednia dieta potrafi odpuścić wielu dolegliwościom. Najważniejsze jest właściwe odżywianie! Pomaga w tym ustalenie alergizujących pokarmów i eliminacja ich. Dieta powinna zostać ustalona na podstawie testów na opóźnioną alergię pokarmową. Wiemy wtedy jakie produkty jeść a jakich nie.
napisał/a: Izanku 2014-03-28 15:36
no w sumie... jak ktoś doprowadza organizm do takiego stanu, że mu brzuch rozwala, to sam dostaje za swoje
napisał/a: anajaga 2014-03-31 11:37
sam dostaje za swoje ale nei zawsze wiemy dlaczego mamy te wzdecia.. przeciez kazdy organizm jest rózny, kazdy reaguje inaczej na dane produkty. ja np nie wiem co moge jesc, a co faktycznie mi szkodzi
napisał/a: denicler 2014-03-31 14:01
U mnie na wzdęcia najlepiej działa espumisan, w kropelkach, jak dla dzieci i łyżka parafiny.
napisał/a: anajaga 2014-03-31 15:07
i znowu ta chemia:( chcialabym wiedziec co powoduje u mnie te problemy, przeciwdzialac a nie znowu jakies specyfiki ktore szkodza bardziej niz pomagaja
napisał/a: denicler 2014-03-31 15:23
To jest działanie doraźne i usuwające problem.
Ale żeby zapobiegać to chyba najlepiej przeanalizować jadłospis, a w necie poczytać jakie produkty powodują wzdęcia. U mnie jest to zawsze kapusta włoska (którą niestety, uwielbiam) i fasola.
Na szybko znalazłam taką listę produktów powodujących wzdęcia, może coś z nich też jest w Twojej diecie?
Owoce: moreli, jabłek, gruszek i brzoskwiń;
Nabiał: mleko, jeśli masz nietolerancję laktozy;
Suszone owoce: śliwki i rodzynki;
Rośliny strączkowe: groch, fasola, orzechy, soja, płatki owsiane i ciecierzyca;
Żywność zawierająca wysoce nierozpuszczalne włókna: łuski i nasiona;
Warzywa: cebula, bakłażan, marchew, kapusta i brukselki.