wzdęcia, ból brzucha, potliwość

napisał/a: malignus 2013-04-18 20:20
witam,
od jakiegoś czasu zauważyłem u mnie parę niepokojących objawów, mianowicie:
cały czas meczą mnie śmierdzące gazy oraz często czuje przelewanie w brzuchu. Stolce również mają bardzo nieprzyjemny zapach, raz mam zaparcia, raz normalnie się wypróżniam, czasem stolce mają dziwną "gąbczastą" strukture. Nie mam takiego apetytu jak kiedyś, jestem też zmęczony pomimo dużej ilości snu, oraz ciężko mi się skoncentrować np. na nauce. Parę razy, kiedy nie zdążyłem zjeść rano śniadania, odczuwałem silny ból brzucha, nie związany z głodem. Z objawów niezwiązanych z układem pokarmowym mogę dodać nadmierną potliwość oraz podniesione ciśnienie ( wnioskuje po czerwonych plamach po spożyciu alkoholu).

Ma ktoś jakiś pomysł co może mi dolegać? Myślicie żę może to być zarażenie pasożytami, drożdzyca-jak ją zdiagnozować? Wiem, powinien udać się do lekarza specjalisty ale w związku z brakiem czasu dopiero w weekend majowy będzie to możliwe
napisał/a: JAROGNIEW 2013-04-20 23:36
napisz mi, co zjadasz i w jakich ilościach.
napisał/a: hejkumkejkum 2013-04-22 13:20
To i ja się od razu zapytam bo miałem zapytać o cos podobnego. Czym mogą być spowodowane takie wzdęcia ciągłe? Bo jak przeglądam jakieś porady na internecie typu: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/wzdecia-brzucha-sposoby-na-wzdecia-brzucha_39809.html albo www.poradynazdrowie.pl/wzdecia-mity-i-fakty.html i znalazłem, że może to być spowodowane np. nie tolerowaniem laktozy. Czy to prawda? Bo trochę przetworów mlecznych itp. to zjadam:)
napisał/a: wojtas8585 2013-04-25 20:47
Pasożyty powodują też tekie objawy jakie masz zmęczenie (zespół przewlekłego zmęczenia) oraz potliwośc mogą wskazywać na pasożyty lub bakteria które wytwarzają toksyny na początek zrób posiewy kału na pasożyty,lamblie i na grzyby jak będziesz u lekarza poproś o skierowanie na gastroskopie i o badanie na helicobakter pyroli .Zmiana diety też powinna być na początek wyklucz przetwory mleczne i pieczywo(gluten i drożdże),owoce też wyklucz bo cukier w nich zawarty może powodować wzdęcia
napisał/a: baba12 2013-04-27 11:30
Badania to podstawa...

A co do wzdęć, pytanie czy masz regularne i dobre wypróżniania ?
Ja zauważyłem że kiedy nie mamy regularnego i dobrego wypróżniania, pojawiają się gazy i wzdęcia.
Teraz pytanie jak Sb poradzić i przywrócić regularne wypróżniania. Osobiście próbowałem wiele tematów (otręby, śliwki, ćwikła, colonC, Activia itp) efekt był OK, lecz na krótką metę, do tego otręby dobrze wypychały zalegające resztki lecz ten kał był dziwnej konsystecji, zdażały się w nim resztki jedzenia.

Niedawno wpadłem na nowy wydaje mi się duuuużo lepszy sposób jak unormawać Sb wypróżniania, raz żeby było regularne i pełne (co jest ważne) dwa żeby miało dobrą konsystęncje i kolor.
Moim odryciem okazało się SWOJSKIE KWAŚNE MLEKO.
Będąc u babci na wsi, zawsze się jadło zupki na kościach, schabowe skwarki itp, po których naprawdę zawszę miałem straszne gazy i wzdęcia. Pewngo razu zacząłem u babci spożywać w właśne kwaśne mleko w większych ilościach 4szklanki dziennie, i po jedzeniu obiadu (dodam że strasznie się przejadam, jest tak dobre że nie potrafię się opanować) zero wzdęć, gazów, pełne wypróżnianie jeszcze tego samego dnia wieczorem, zbita trawda konsysntecja jak kiedyś xD
Jak wiemy Kwaśne mleko zawiera naturalne probiotyki którę się dużo lepiej przyswajają niż te z tabletek. Po więcej info odsyłam na google. Nikt nie musi mi wierzyć, warto sprawdzić samemu. Ja później przed 2 tyg. tak piłem to mleko, robiłem sam w domu, nawet na kupczym mleku (ale jest gorsze, lepiej kupiwać swojskie na targu), od 2 tyg już nie piję, i od miesiąca zapomniałem o wzdęciach, gazach i uczuciu pełności. Dodam że nawet mogę Sb pozwolić na produkty po których wcześniej zawsze miałem wzdęcia i dalej nic :) Naprawdę warto wypróbować, tani i dobry sposób.
napisał/a: Andzrej 2013-04-27 21:22
Wygląda to na nietolerancję histaminy.
napisał/a: wojtas8585 2013-04-28 12:20
dobrym produktem probiotycznym też jest 1litr przegotowanego swojskiego mleka czekamy aż wystygnie dodajemy mały jogurt naturalny z żywymi bakteriami bez cukru podgrzewamy do temperatury 40-45 stopni wlewamy do termosu i odstawiamy na jakieś 12 godzin