wzdecia, baki

napisał/a: monika214 2007-09-14 19:03
od jakiegos czasu mysle ze to juz trwa z pol roku :( puszczam bardzo czesto smierdzace baki:( moze sie wydawac to smieszne ale to jest tragiczne. nie moge tego w zaden sposob zatrzymac tj. baka :) nie jest to chyba uzaleznione od tego co jem bo jadlam rozne rzeczy ktore u innych nie wywoluja takich objawow. najgorzej jest wieczorem i w nocy. bywaja dni ze puszczam takie "smrodliwce" co 20 min. w towarzystwie musze wychodzic z pomieszczenia bo czuje ze mnie zaraz rozsadzi
prosze napiszcie mi czym to moze byc spowodowane i czym mozna zatrzymac "pierdy" bo to jest naprawde krepujace
z gory ogromnie dziekuje za odpowie
napisał/a: jakoo 2007-09-15 10:56
1. Dieta - co jesz i jak często?
2. Stres - czy nie denerwujesz się zbyt dużo ostatnio?
napisał/a: wiosenka1 2007-09-19 00:41
ja miałam tak jak jadałam na uczelninej stołowce - nie wiem co oni tam dodają, więc może jednak jedzenie? Jadasz na mieście czy domowe?
napisał/a: Teodor M 2007-09-19 11:50
Doraźnie możesz sobie pomóc specyfikami z apteki bez recepty, np. Espumisan, Gastop itp. Ale to tylko zamaskuje skutek, a nie załatwia przyczyny. Też podejrzewał bym coś z diety, można popróbować eliminacji z diety różnych rzeczy wiatropędnych. Najbardziej podejrzewałbym cukry, bo one powodują fermentację w jelitach. Więc warto na jakiś dłuższy czas ograniczyć wszystko co słodkie. Bo o eliminacji warzyw strączkowych i kapustnych, to już zapewne słyszałaś. Znalezienie "winnego" nie jest łatwe, bo każdy inaczej reaguje - na mnie np. tak działają ciastka typu krakersy itp.

Jeżeli temu nie towarzyszą inne dolegliwości typu bóle i biegunki, to raczej jest to spowodowane czymś w diecie. Można jeszcze zrobić badania nieinwazyjne, np. badanie kału na krew utajoną i posiew. Być może jakiś grzeczny lekarz POZ da się namówić na wystawienie takiego skierowania, ale można je sobie też zrobić prywatnie w każdym laboratorium analitycznym. Gdyby się to utrzymywało bardzo długo, to jest to oczywisty powód aby iść z tym do gastrologa, bo czasami może to być wstęp do jakichś poważniejszych chorób.

Pozdrawiam
napisał/a: Aleks 2007-10-07 11:28
ja mialam podobny problem i nie wiedzialam jak sobie poradzic i dlaczego tak sie dzieje. przypadkiem przez wakacje nie mialam zbyt duzo okazji ani ochoty aby jesc slodycze-problemy ustaly! teraz co kilka dni robie sobie test- gdy w mojej diecie znajduja sie slodycze, wieczorem pojawiaja sie gazy, jesli nie- mam spokoj. zobacz czy u Ciebie tez to tak dziala.. ciezko sie zyje bez cukierkow i ciasteczek ale cos za cos. pozdrawiam!