Wzdęcia, a odżywianie w podróży

napisał/a: matiqx 2014-05-18 02:15
Witam,

Mam taki problem, iż ZAWSZE w podróży występują u mnie bardzo silne wzdęcia i skurcze/kłucia w brzuchu (czuję, że w środku sporo tych pęcherzyków powietrza pęka) i często towarzyszy temu biegunka (gdy podróż już się zakończy), pewnie dlatego, że długo siedzę nieruchomo. Oczywiście espumisan i no-spa w pogotowiu. Chciałbym się dowiedzieć, co dokładnie powinienem jeść/pić w czasie podróży, bo zapewne ma to również duży wpływ na to. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: cindy25 2014-05-31 16:49
lekka dieta, lekkie pieczywo, wafle ryżowe itp. do picia woda, owoców raczej nie powinno się jeść przy takich problemach, może to ma związek ze stresem, warto też uzupełniać elektrolity pijąc orsalit rozpuszczony w wodzie, mieć przy sobie węgiel, żeby jakoś podróż przetrwać
napisał/a: Konstans 2014-06-03 14:32
Halynka26 napisal(a):lekka dieta, lekkie pieczywo, wafle ryżowe itp. do picia woda, owoców raczej nie powinno się jeść przy takich problemach, może to ma związek ze stresem, warto też uzupełniać elektrolity pijąc orsalit rozpuszczony w wodzie, mieć przy sobie węgiel, żeby jakoś podróż przetrwać


Ja bym zalecała duże ilości płynów, głównie woda (mogą być elektrolity). Co do jedzenia, to raczej mógłbyś pościć (jesli to niedługa podróż). Ja nawet jadąc 10 h jem bardzo mało. Zwłaszcza gotowane lekkostrawne warzywa z oliwą. Czasem sprawdzają się też migdłay i pestki po pochrupania. Żadnego pieczywa, owoców czy nabiału. Skoro tak źle Twój organizm reaguje na podróż, to daj mu odpocząć na ten czas.

Pozdrawiam :)
napisał/a: barbarap 2014-06-09 21:53
na pewno warto dużo pić, w razie możliwości robić jakieś przystanki (jeśli jeździsz samochodem), bo rzeczywiście długotrwałe siedznie niezbyt dobrze wpływa na żołądek, może to też kwestia ubrań, lepiej na podróż włożyć coś wygodnego niezbyt uciskającego na żołądek. Do picia woda, do jedzenia coś lekkiego np. wspomniane wafle ryżowe, lepiej unikać słodyczy.
napisał/a: Konstans 2014-06-09 22:05
barbarap napisal(a):na pewno warto dużo pić, w razie możliwości robić jakieś przystanki (jeśli jeździsz samochodem), bo rzeczywiście długotrwałe siedznie niezbyt dobrze wpływa na żołądek, może to też kwestia ubrań, lepiej na podróż włożyć coś wygodnego niezbyt uciskającego na żołądek. Do picia woda, do jedzenia coś lekkiego np. wspomniane wafle ryżowe, lepiej unikać słodyczy.


A propos wafle ryżowe wcale nie są lekkie i na podróż wręcz niewskazane. To kolejny mit, warty obalenia :)