wysypka, swędzenie tylko w nocy i rano

napisał/a: rarity1 2015-10-09 22:18
Od miesiąca każdej nocy dostaję wysypki w dolnej części ciała - tylko na udach i stopach. Jest to na tyle uciążliwe, że często uniemożliwia normalny sen, bo budzi mnie pieczenie i swędzenie. Co ciekawe po godzinie od przebudzenia wysypka znika, swędzenie w ciągu dnia też prawie zupełnie, chociaż zależy to od dnia. Jeśli chodzi o wysypkę to wygląda ona jak na zdjeciach - jakby spuchniete plamy, skóra w tym miejscu jest czerwona i ciepła. Nieraz są to małe plamy, ale najczęściej takie zajmujace prawie całe udo.
Uczulenie na proszek/płyn do płukania raczej odpada.
Czy ktoś orientuje się cóż to może być takiego? Byłam u lekarza, ale stwierdził, że skoro mam małe plamy (odwiedziłam go 2 godz. po przebudzeniu wiec prawie cała wysypka już zniknęła) to na pewno nic mi nie jest i zalecił jakaś maść, która nie pomaga. Może powinnam zrobić jakieś badania?
napisał/a: piotrosiama 2015-10-10 01:18
Moim zdaniem to wygląda na odczyn alergiczny. Zastanów się co masz nowego w miejscu spania, zmień środki do prania na takie jak dla dzieci. Przy okazji obejrzyj dokładnie miejsce w którym śpisz i okolice.
A jaką maść Ci przepisano ?
napisał/a: rarity1 2015-10-10 10:49
Clobederm. Brałam pod uwagę miejsce spania, ale chyba nie ma to za bardzo związku, bo spałam oatatnio w 3 różnych miejscach i wszędzie było to samo.