wysypka przy przeziębieniu

napisał/a: adiagi 2010-03-27 14:46
Witam
Mój problem polega na tym, że przy objawach przeziębienia takich jak ból gardła, katar, kaszel lub stan podgorączkowy na brzuchu, klatce piersiowej, szyi i plecach pojawia się wysypka (ale skóra nie swędzi)która znika za 1-2 dni.Dermatolog nie stwierdził żadnej choroby skóry, wręcz określił mnie jako niesamowity przypadek i odesłał do lekarza rodzinnego. Ten z kolei skierował mnie na testy alergiczne, które według mnie okazały się porażką bo przecież ta wysypka nie wystąpiła na skutek pokarmów ani sierści zwierząt (na takie alergeny były przeprowadzane testy). A gdy ponownie byłam przeziębiona (w dniu kolejnych testów) "Pani Doktor" nie miała pojęcia co powiedzieć na temat tej wysypki, głupio się uśmiechając wyznaczyła kolejny termin testów, na które już nie poszłam. Czy ktoś miał podobne objawy i wie co to jest?
napisał/a: dimedicus 2010-03-28 15:46
A co w tym dziwnego że przy przeziębieniach może wystąpić wysypka.Zakażenie górnych dróg oddechowych wirusowe może się objawiać w ten sposób,każdy organizm jest inny i inaczej reaguje,u Ciebie dodatkowo występuje wysypka.Należy wzmocnić organizm immunologicznie oraz dodatkowo stosować witaminy.(nie wspomnę o higienie rąk)Oczywiście unikać przeziębień.
napisał/a: adiagi 2010-03-29 13:22
Wysypka była dla mnie o tyle dziwna bo wcześniej się nie pokazywała. Ale najgorsze to to, że lekarze byli zaskoczeni takimi objawami i chyba bardziej szukali "dziury w całym". Więc poza witaminami jak można wzmocnić organizm immunologicznie?
napisał/a: dimedicus 2010-03-29 13:43
Podam kilka:
Immuntotal
Immulina
Preventic
Biostymina
Echinacea-ratiopharm
Echinacea comp. forte SN(tu może być problem ale czasem uda się kupić bez recepty)