wysypka na żołędziu

napisał/a: Shuffler 2009-08-20 12:20
Witam.
Dokładnie na żołędziu zrobiła mi się dziwna wysypka, małe czerwone plamki które nie swędzą nie bolą itp.
Jestem właśnie na 3 miesięcznej kuracji antybiotykowej, antybiotyk: Tetralysal . Czy to może być przez to?
Jeśli będzie potrzeba dam foto.
Proszę o pomoc!!!
napisał/a: Linguist 2009-08-20 21:16
Antybiotyki wyniszczają także naturalną florę bakteryjną. Mogła wdać się grzybica powodująca zapalenie. Zastosuj maść z Clotrimazolum, dostępną w aptece bez recepty (ok. 3-4 zł). Przez 3-4 dni smaruj nią całą żołądź penisa i napletek po wewnętrznej stronie. Jeśli po tym czasie nic się nie zmieni lub w razie jakichś pytań/wątpliwości - pisz. Pozdrawiam!
napisał/a: Shuffler 2009-08-20 22:55
wielkie dzięki! szczerze mówiąc to kamień z serca =)
napisał/a: MarcelPlock 2009-09-29 10:21
Witam serdecznie,

Mam podobny problem, co kolega. Również czerwone/brązowe plamy na żołędziu i napletku od wewnętrznej strony. Plamy nie swędzą, nie bolą, nie łuszczą się itp. ... Nie przyjmowałem w ostatnim czasie żadnych antybiotyków oraz nie było żadnych "ryzykownych" kontaktów.
Dwa tygodnie temu byłem u lekarza pierwszego kontaktu, który zalecił mi smarowanie właśnie Clotrimazolum, jednakże po tych dwóch tygodniach nie widzę praktycznie poprawy.
Pierwsza z plam pojawiła się dość dawno temu, ale zignorowałem to. Teraz jest ich więcej i mówiąc szczerze, nie wiem, co dalej mam z tym robić...? Może inna maść, silniejsza? Czy już konieczna wizyta u dermatologa ...?

Gorąco proszę o pomoc!!
napisał/a: Shuffler 2009-09-30 22:40
hmm .. ja miałem poprawę znacznie szybciej , jakoś tydzień i wszystko pięknie grało .. na Twoim miejscu wybrałbym się do specjalisty .
napisał/a: dimedicus 2009-10-01 15:40
MarcelPlock Być może będzie potrzebny antybiotyk,udaj się do dermatologa( bez skierowania)
napisał/a: dawid152 2009-10-02 12:31
Mam to co panowie wyzej. W sobote uprawialem seks (z dziewica). MAm nadzieje ze to nie przez to. :(
napisał/a: dimedicus 2009-10-02 12:46
dawid15
To że dziewczyna jest(była) dziewicą to nie znaczy że nie miała grzybicy,spróbuj Clotrimazolum(2 x dn po umyciu)
napisał/a: MarcelPlock 2009-10-02 16:06
Witam jeszcze raz,

Jak wspominałem wcześniej, mi Clotrimazolum za wiele nie pomógł. Widzę teraz - nie stosuję go od trzech dni - że faktycznie plamy są nieco blade, czyli coś się jednak zmieniło!
Zastanawiam się, czy właściwie stosowałem Clotrimazolum? Dwa razy dziennie smarowałem żołądź i napletek po wewnętrznej stronie. Po posmarowaniu zasłaniałem napletek i tak chodziłem przez pół dnia, a następnie drugi raz smarowałem ok. południa i tak kolejne pół dnia ...
Być może, coś robiłem nie tak, jednakże ani lekarz dokładnie mi nie wyjaśnił, ani na ulotce nie jest sprecyzowane, jak smarować po za informacją o częstotliwości.

Mam zatem pytanie, czy po dwóch tygodniach powtórzyć leczenie Clotrimazolum (przy tak niewielkiej poprawie), czy zmienić lek na jakąś mocniejszą maść, czy jednak udać się z wizytą do dermatologa?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
napisał/a: dimedicus 2009-10-04 19:41
dimedicus napisal(a):MarcelPlock Być może będzie potrzebny antybiotyk,udaj się do dermatologa( bez skierowania)
napisał/a: mr rex 2009-10-05 05:11
witam-
panowie darujcie sobie te wszystkie : clotromazole , protopic,nystatin iytd przerobilem to i to sie ciagnelo przez lata uwierzcie miii..... w dzisiejszych czasach lekarze przepisuje te masci praktycznie na wszystko - to typowo - ogolne przeciw grzybiczne masci ktore nie dzialaja na to!!!!!!!!!!!!(wiem z wlasnego doswiadczenia)
polecam sprawdzilem na sobie przez lata prob (niestety)!!!!! jest masc ktora nazywa sie ALDARA(na recepte)
oraz i to najwazniejsze KETAKONAZOL ale tylko w tabletkach!!!!!( nie masc) tylko w tabletkach!!!!(tez na recepte ) niestety
polecam powinno pomoc - slyszalem z niejednych ust i sam na wlasnej skorze doswiadczylem...
pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-10-05 05:36
mr rexMylisz jednostki chorobowe,twoja Aldara jest lekiem na kłykciny kończyste,chorobę przenoszoną drogą płciową.Więc inne leki p.grzybicze na pewno Ci nie pomogą.