wysypka na twarzy, gronkowiec

napisał/a: agasmara 2011-02-18 12:20
Witam!

Od 2lat męczy mnie wysypka ( jakby rumień z małymi ropnymi krostkami i jednocześnie bardzo suchą skórą ) na twarzy, która na kilka dni w mc. prawie zanika po czy ponownie wraca. Wszystko zaczęło się od ropnia na powiece który rozprzestrzenił się z czasem na skronie. Dermatolog polecił mi maść sterydową, która na chwilę załatwiła problem po czym krostki pojawiły się na policzkach. Latem łagodnieją wykwity ale zimą jest kiepsko. Dodatkowo mam ciągłe problemy z katarem, którego zimą nie sposób się pozbyć. Zrobiłam wymaz nosa i wyszło że jest w nim gronkowiec złocisty, jednak lekarz rodzinny zbagatelizował to twierdząc, że gronkowiec występuję u większości ludzi. Uczulenie przykrywam pudrem dlatego nie wygląda to bardzo paskudnie. Krostki od 2 lat wyglądają trochę lepiej ,lepiej jest gdy biorę Esberitox N ale mam już dosyć ciągłego zamartwiania się wyglądem skóry tym bardziej że nigdy nie miałam problemów z cerą.Gdy na kilka dni znikną mi krostki z twarzy pojawiają się afty lub bóle dziąseł. Dodatkowo pracuję w przedszkolu w którym ostatnio panowała szkarlatyna i zauważyłam też lekkie objawy tej choroby u mnie chociaż nie jestem pewna czy to to. Przez 2 dni miałam biegunkę ,mdłości. Po paru dniach suchą, schodzącą skórę między palcami.Ale bez bólu gardła i gorączki. Mam wrażenie że te wszystkie moje objawy są na tyle nie bardzo obfite, że trudno mi z tym iść do lekarza skoro obecność gronkowca złocistego nie jest niczym szczególnym według niego, jednak ja powoli widzę jak się "sypie". Od roku wypadają mi tez mocno włosy.Często poza dużym katarem, kaszlem mam grypę żołądkową -a przynajmniej jej objawy- 2 dniowe wymioty i rozwolnienie,wysoka temp., od jagiegoś czasu mam spokój z jęczmieniem który wychodził mi 4 razy przez pół roku.
proszę o pomoc
aga
napisał/a: Peter 2011-02-18 13:57
Potrzebne badania kontrolne: tarczycy (TSH, ft3, ft4), pełna morfologia, crp.
Gronkowiec złocisty bywa czynnikiem powodującym zmiany na skórze i nie należy tego bagatelizować. Jeśli jest zawartość tych zmian, to można zrobić posiew.