Wysypka na kończynach z grypą?

napisał/a: Gosiaaa 2014-02-22 10:37
Witam,

Nie wiem czy dobry dział wybrałam ale może ktos mi pomoże. Od 4 dni pojawiała sie u mnie 'dziwna' wysypka małe czerwpne kropeczki na rękach szczerze mówiąc nie sądziłam ze moze byc z tym gorzej. Wczoraj gdy wstalam na rękach i nogach mam wysypke podobna do oparzenia. Nie swedzi ale bardzo boli i szczypie. Przy tym mam goraczke. Bylam u lelarza internisty sam nie potrafił stwierdzić co to dokładnie kest bo podobnie wygląda do różyczki, tylko ze rozyczke przechodzolam juz. Zauwazyl również bardzo powiększone wiezly chłonne i tak jak pisalam stan podgoraczkowy 37,5. Zapisal mi Paracetamol i Alertec. Niestety dziś rano wstalam wysypka sie powiększyła bo jest juz na twarzy mam goraczke chodzoc z bolu miesni nie moge. pierwszy raz w życiu nie moge podniesc 'szklanki' strasznie obezwladniona jestem. Nie wiem co to. Czy czekac do poniedziałku i do lelarza czy jeszcze dzis do szpitala na SOR??
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-22 10:43
Brałaś jakiś antybiotyk w ostatnich dniach? Pozdrawiam.
napisał/a: Gosiaaa 2014-02-22 11:09
Nie brałam niczego. Bylam okazjem zdrowia.
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-22 11:19
Z własnego doświadczenia powiem Ci żebyś się udała teraz na SOR. Trzeba coś mocniejszego niż Alertec.
napisał/a: Gosiaaa 2014-02-22 11:22
Dzieki za odpowiedź. Również tak uważam bo coraz gorzej sie czuje juz nawet uszy mnie bola i piecza. Cos tam mi napewno doradzą. Dzięki :)
napisał/a: Gosiaaa 2014-03-25 12:58
Witam ponownie,

Chciałabym ponownie zadać bardzo podobne pytanie które zadawałam miesiąc temu. Wysypka która u mnie wystąpiła miesiąc temu powróciła.

Miesiąc temu tak jak pisałam miałam dziwną wysypkę, poszłam na SOR zrobili mi podstawowe badania, gdzie wszystko wyszło dobrze, lecz lekarze tam nie potrafili mi pomóc ponieważ nie mieli oddziału zakaźnego wysłali mnie do innego szpitala na oddział chorób zakaźnych. Pojechałam, mając nadzieje że ktoś mi pomoże, było to już późnym wieczorem więc lekarz które mnie przyjął oglądnął mnie i stwierdził że nie wie co to jest że mam dalej brać Alertec!! Zadawałam wiele pytań również powiedziałam, że zarażam innych ponieważ mój chłopak również dostał takiej samej wysypki i brat bo z nimi miałam największa styczność.
Lekarz nic nie odparł, widocznie był tak ZMĘCZONY i nie chciało mu się mnie przyjmować na oddział więc odmówił mi hospitalizacji. Na następny dzień udałam się do swojego lekarza który stwierdził u mnie wysypkę bostońska z silnym zapaleniem ucha środkowego. Dostałam antybiotyk Tarmonetin. Potem następny antybiotyk jeszcze brałam na ucho. Wysypka ustała na chwilę.

Znowu wychodzi mi ta sama wysypka na stopach i na dłoniach. Gdzie mam się udać, albo nawet jakie badania krwi mogę zrobić ponieważ nie wydaję mi się to na wysypkę bostońska która charakteryzuje się pęcherzykami. Bardziej moja wysypka wygląda na szkarlatyne. Ale nikt nie chce mi za bardzo pomóc więc muszę się chyba sama na własną rękę leczyć ale nie wiem gdzie zacząć :/ :/
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-25 18:38
Moim zdaniem powinnaś zrobić badania krwi i moczu, cukier, OB, CRP. Z wynikami pójść do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-25 20:41
Do tego IgE całkowite. Tu zobaczymy czy to ma związek z alergią. Pozdrawiam.