Wysypka na jądrze - ponowny półpasiec?

napisał/a: blablabla20 2017-04-13 01:52
Dobry wieczór.
Zwracam się prośbą o pomoc w małej diagnozie mojej wysypki.
Miałem wrastający włos po "goleniu", który usunąłem ale zaczęło mi się to babrać i parę razy próbowałem wycisnąć i drapać.
Parę razy miałem tak i zawsze się goiło ale tym razem pojawiła się zaczerwieniona skóra i zaraz po niej strupy.
Chorowałem już na półpasiec i zaczynam się martwić, że to objaw jakiejś innej choroby. Samopoczucie mam dobre tylko ta wysypka...

Czy od drapania mogą się zrobić takie "strupy"? Dzisiaj też zaczęły same odchodzić ale to może od wilgotności. Sam nie wiem.
Załączam zdjęcie jądra.
napisał/a: piotrosiama 2017-04-13 12:04
Półpasiec to bym wykluczyła raczej nieumiejętna technika depilacyjna. Te miejsca ze strupkami /powstają m.inn. na skutek drapania/możesz smarować np Alantanem.
napisał/a: blablabla20 2017-04-20 08:51
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno małe pytanie. Czy też mogą to być objawy świerzbu?
Niby się zagoiło(mocne blizny) ale tak nie do końca. Zaczęło mnie swędzieć trochę poniżej pośladka. Brak zmian skórnych oprócz swędzenia.
Łagodzi mi to ciepła kąpiel i w sumie to niby powinno świerzba wykluczyć, sam już nie wiem. Chyba jednak wybiorę się do dermatologa i pokonać ten wstyd przed rozebraniem : /
napisał/a: piotrosiama 2017-04-20 12:52
blablabla20 napisal(a):Dzięki za odpowiedź. Chyba jednak wybiorę się do dermatologa i pokonać ten wstyd przed rozebraniem : /


To najlepsza opcja - najlepiej pokazać się w realu. Nie ma się co wstydzić lekarz na pewno nie takie rzeczy widział.
Daj znać po wizycie.