Wysypka na ciele u dziecka

napisał/a: kasienka19021 2013-06-01 14:23
Witam mam problem, moja roczna córka dostała kilka dni temu wysypkę zaczęło sie od pleców, teraz przeszło na brzuszek i na twarz, wygląda to jak potówki ale jest tego mnóstwo... lekarz przepisał tyklo Clemastin i Atecortin do smarowania (ale tylko za uszami) a mam wrażenie że co dzien jest tego więcej, czy może to być uczulenie na mleko (mała pije go dużo).
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-01 14:25
Jak możesz zrób zdjęcie. Wysypek są setki a każda ma inne podłoże.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-01 20:06
Zdjęcia doszły. Szkoda, że nie wkleiłaś tutaj więcej osób by się wypowiedziało. Wysypka wygląda brzydko ale faktycznie wygląda jak to reakcja alergiczna na jakąś substancję. Przeanalizuj czy dziecko nie miało kontaktu z czymś nowym czyli np. nowy proszek do prania itp. Leki powinny pomóc ale Atecortin używałbym w ostateczności.
napisał/a: kasienka19021 2013-06-01 21:28
taką wysypke dostała moja córka jeśli ktoś wie z czego to może być to prosze o wiadomość...
napisał/a: kasienka19021 2013-06-01 21:30
cd.
napisał/a: calawtrawie 2013-06-02 11:15
W sumie może być wszystko. Środek chemiczny, typu proszek, płyn do kąpieli, coś nowego do jedzenia, a nawet przyjmowany lek z powodu błahego przeziębienia. Jeśli nie było nic nowego ze środków chemicznych ani leków, próbowałabym przeanalizować dietę. Podejrzewasz mleko. W sumie może być. Sprawdź zatem odstawiając je na dwa, trzy dni. Będzie poprawa, to winne ono, jak nie, szukaj gdzieś indziej. Podobną wysypkę miał jakiś miesiąc temu synek koleżanki. Powodem była...piaskownica, w której mały zaczął się bawić, duzo czasu minęło, nim na to wpadła.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-10 21:15
Może się przyda innym potrzebującym:

[url_special=http://babyonline.pl/wysypka-u-dzieci-wysypka-na-twarzy-i-ciele-wysypka-u-niemowlaka,choroby-malego-dziecka-artykul,7765,r1p1.html:3m9sxqix]https://mamotoja.pl/wysypka-u-dzieci-wysypka-na-twarzy-i-ciele-wysypka-u-niemowlaka,choroby-malego-dziecka-artykul,7765,r1p1.html[/url_special:3m9sxqix]