wysypka na całej twarzy ŁZS

napisał/a: mosia6 2014-10-09 12:12
kiedyś borykałam sie tylko z wysypką wokól nosa dziś jest coraz gorzej, odkąd zaczełam się leczyć.
Podobno to łzs i uzywam protopicu co trzeci dzień gdy jest nawrót choroby, tylko że wysypka przechodzi mi już na szyję !
co to jest i jak to leczyć ??? źle sie z tym czuje i wyglądam jak potwór ;/
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-09 19:48
Witam
Wygląda mi to na bakteryjne zapalenie skóry. Najlepiej spróbować maści metronidazol ale jest ona dostępna na receptę.
Ostatnio miałem taki przypadek u jednej osoby, pomógł metronidazol oraz żel Istotrexin. Oba niestety na receptę, udaj się do lekarza po receptę i poproś o przepisanie.

Protopic odstawić ponieważ nasila tylko objawy.
Jeżeli nie masz możliwości udania się do lekarza pozostają okłady z ziół:
- rumianek pospolity
- ziele nostrzyka
Mieszamy te 2 zioła. Wsypujemy na wyjałowioną gazę, zalewamy ciepłą wodą ale nie wrzątkiem. Zaparzamy przez 10 minut, następnie przykładamy na miejsca ze stanem zapalnym.
Jeszcze druga domowa metoda:
- zgnieść 2 tabletki aspiryny, zamieszać z odrobiną wody aby powstała papka, i wetrzeć w skórę.

Pozdrawiam
napisał/a: mosia6 2014-10-09 20:11
Witam, dziękuję za rady.
Posmarować twarz kremem nizoral, trochę zeszło. Czy to dobry pomysł? ;)
Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-09 20:15
Można posmarować, nizoral ma w składzie ketokonazol który pomaga w zmniejszeniu łojotoku ale w Twoim przypadku potrzebny będzie jeszcze jeden składnik.
Obserwuj co będzie się działo ze skórą, spróbuj tak jak napisałem w poprzednim poście kombinacji ziół oraz aspiryny.

Pozdrawiam
napisał/a: mosia6 2014-10-09 20:28
Dobrze,
Spróbuję i dam znać w przyszłym tygodniu ;)
Dziekuje za rady!;)